Afiša

EIROPAS PROFESIONĀLĀS LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLS, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs

EIROPAS PROFESIONĀLĀS LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLS, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs
EIROPAS PROFESIONĀLĀS LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLS, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs
KUR
KAD
Ceturtdiena, 14. septembris, 2017 10:00 - 18:00
NOTIKUMS –NO KLASIKAS LĪDZ  AVANGARDAM
EIROPAS PROFESIONĀLĀS LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLS- 2017

NORISES LAIKS : 14.09 -17.09.2017
Norises vieta –Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, Uzvaras bulvāris 2a

FESTIVĀLA ORGANIZĒTĀJS: INĀRAS LIEPAS ceļojošais leļļu mākslas muzejs.
Festivāla atbalstītāji -Rīgas dome, KKF, LIVE RIGA
Plašāka informācija par festivāla programmu un konferenci-www.dollart.lv-festivāls -programma
Konference notiek ar KKF atbalstu.
Dalībvalstis –LATVIJA, LIETUVA, IGAUNIJA, NĪDERLANDE, JAUNZĒLANDE, POLIJA, VĀCIJA, ŠVEICE, KRIEVIJA, UKRAINA, FRANCIJA, KAZAHSTĀNA, SLOVĀKIJA, AUSTRĀLIJA, ASV
Vairāk kā 800 profesionālu mākslinieku autordarbu no klasikas līdz avangardam !
Festivāls veltīts jauno materiālu, 3Dtehnoloģiju izmantošanai leļļu mākslā un dizainā.
Festivāla tēma ;”UZ VĒJA SPĀRNIEM”
Festivāla goda viešņa –Tania Mariott ( Jaunzēlande ) –Maseja universitātes Radošo mākslu koledžas dizaina pasniedzēja, ASV leļļu mākslinieku nacionālā institūta (NIADA) prezidente.
Viņas prezentācijas tēma konferencē: -3Dmodelēšanas un drukāšanas tehnoloģijas izmantošana leļļu mākslā un dizainā, 20 gadu pieredze  produkta dizaina izstrādē Apvienotās karalistes Rotaļlietu industrijā.

Konference, kultūras programma , meistarklases bērniem un pieaugušajiem, mākslinieces Tatjanas Gavrilenko smilšu kino, Sanktpēterburgas vēsturisko deju teātra PETIT TRIANON deju izrāde sadarbībā ar senās mūzikas ansambli no Latvijas, Latvijas animācijas filmas un tikšanās ar to veidotājiem –Aiju Bley, Indru Sproģi, Patrīciju Brekti, ārvalstu mākslinieku prezentācijas.

Dažkārt laiks lido vēja spārniem un apstādināt to nav iespējams. Vējš var būt postošs, bet tas var arī veldzēt un radīt enerģiju ! Enerģiju, kura uzlādē un dod spēku radīt ko tādu, kas pārsteidz, iedvesmo  un iepriecina !

Lai putns lidotu, tam ir nepieciešami spārni, lai dzirnavās samaltu graudus miltiem un izceptu gardu maizi ir vajadzīgs vējš. Lai kļūtu par profesionālu mākslinieku, tam ir jāvelta visa sava dzīve, laiks izglītībai, amata prasmes attīstībai un sava individuālā stila meklējumiem. Patiesu cieņu pelna mākslinieks , kurš nevis ārišķīgi kopē un atdarina , bet pārsteidz ar meistarību , izkopj savu stilu un iedvesmo ar savu radošumu. Mēdz teikt –par gaumi nestrīdas un tomēr... labai gaumei ir liela nozīme, jo tā palīdz māksliniekam radīt patiesas mākslas vērtības un skatītājiem dod iespēju izglītoties,  salīdzināt un izvēlēties savai gaumei atbilstošo.

Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls- 2017 ir gaidīts notikums Rīgas kultūras dzīvē, jo tajā  organiskā sinerģijā  saplūst leļļu māksla ar tekstilmākslu, stikla mākslu, metālmākslu, glezniecību, tēlniecību, grafikas, dejas un kino mākslām viena otru papildinot.  Ir patiesi liela veiksme četrās dienās satikt profesionālus pasaules līmeņa māksliniekus , kuri sabrauc pie mums no visas Eiropas un citām pasaules valstīm lai atrādītu savus mākslas darbus un dalītos pieredzē. Tā ir lieliska iespēja iepazīties, rast iedvesmu un zināšanas!

Šogad festivāla izstādē īpaša uzmanība tiks veltīta jauniem materiāliem un jaunajām tehnoloģijām, kas paver iespējas radīt līdz šim nebijušus mākslas darbus . Arvien vairāk tiek izmantotas 3D tehnoloģijas , tiek eksperimentēts ar dažādiem  materiāliem  kā rezultātā top  mākslas darbi , kas iezīmē mūsu  laikmetīgās mākslas iespējas  un paver   jaunu lappusi  21 .gadsimta mākslā un tomēr visam pamatā ir klasiskās  vērtības , kuras kalpo par stabilu pamatu jebkuriem radošā procesa  jauninājumiem.

Papildus informācija: http://www.dollart.lv/lv/dollart

Pirkt biļeti: