Afiša

GusGus, Palladium Rīga

GusGus, Palladium Rīga
GusGus, Palladium Rīga
KUR
KAD
Sestdiena, 13. oktobris, 2018 20:00 - 22:30
Oktobrī Rīgā atgriežas islandieši GusGus
13.oktobrī “Palladium” koncertzālē inteliģentas alternatīvās elektroniskās mūzikas gardēžus atkal iepriecinās islandiešu apvienība GusGus. Rīgā grupa uzstāsies sava jaunākā albuma “Lies Are More Flexible“ atbalsta tūres ietvaros.

Latviešu klausītājiem ir īpaša saikne ar islandiešu mūziku, un GusGus šajā ķēdē ir īpašs posms.

GusGus 10.studijas albums “Lies Are More Flexible“ klajā nāca šī gada 23.februārī. Tajā apkopotas 8 introspektīvas, eiforiskas un progesīvās deju mūzikas stilā ieturētas kompozīcijas, kas liecina par apvienības nepārtraukto attīstību, taču vienlaikus ļauj nekļūdīgi atpazīt grupas rokrakstu. Interesanti, ka puse kompozīciju ir instrumentālas.

GusGus vienmēr atļāvušies eksperimentēt ar dažādiem elektroniskās un deju mūzikas stiliem un šis albums nav izņēmums. Te jūs atradīsiet tik atšķirīgu amplitūdu kā Italo Disco un progresīva house mūzika. Spilgtāko kompozīciju skaitā varētu izcelt episko singlu Featherlight; emocionālas lirikas piesātināto Don't Know How To Love (kurā grupas solistam Danielam pievienojas Džons Grānts (John Grant), ritmisko Fireworks un 80.gadu stilā ieturēto Lies Are More Flexible.

Pirmā starptautiskā atzinība islandiešu kolektīvu sasniedza 90.gadu nogalē, kad radiostacijās un TV kanālos parādījās gana ekscentriskie skaņdarbi Ladyshave un Starlovers. Vēl plašākas publikas uzmanība tika pievērsta 2002.gadā ar ceturto albumu “Attention”, no kura kompozīcijas Moss un jo īpaši David kļuva pat par deju hitiem. Albuma “Arabian Horse” megahits Over un diska “Mexico” hiti Obnoxiously Sexual, Crossfade un Mexico turpina tradīciju. Vairāki grupas singli pabijuši Lielbritānijas topos (piemēram, David, Need In Me, Call Of The Wild u.c.).

Kopš dibināšanas 90.gados apvienības piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas. Patlaban GusGus kodolu veido komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons (aka Biggi Veira) un harizmātiskais vokālists Daniels Augusts Haraldsons (Daníel Ágúst Haraldsson). Starp citu pagājušajā gadā Daniels atzīts par Islandes izcilāko popdziedātāju.

Papildus informācija: https://www.gusgus.com

Pirkt biļeti: