Vietējās ziņas

 • Interesanti fakti par tulkošanas profesiju

  Globalizācijas un starptautisko sakaru attīstības rezultātā pēdējos gados arvien pieaug pieprasījums pēc tulkošanas pakalpojumiem. Tulkotājiem darba netrūkst un ir jāpaspēj īsā laikā izdarīt vairāk nekā iepriekš, ir pieejami interneta resursi, kā arī datorizēti tulkošanas rīki, tāpēc tiek sagaidīts, ka darbu speciālists paveiks ātrāk. Tulkotājiem ir lieliski jāprot orientēties lielā informācijas apjomā un jāprot izmantot jaunākās tehnoloģijas.

 • Atbalsts miegā. Padomi jauna matrača iegādei

  Statistikas dati liecina, ka katrs no mums aptuveni vienu trešdaļu dzīves pavada miegā. Tādēļ pārdomāta gultas matrača izvēle ir ļoti atbildīgs solis, jo ergonomisks matracis veicina pareizu mugurkaula izliekumu miega laikā, atslābina muskuļus un kopumā nodrošina veselīgu, pilnvērtīgu miegu.

 • Kā sagatavot zemi sēšanai un stādīšanai?

  Nav vairs tālu līdz pavasara sēšanas un stādīšanas laikam. Iespējams, ka diezgan liela daļa cilvēku izvēlas paši saviem spēkiem izaudzēt dažādus dārzeņus un augļus, nevis iegādāties tos veikalā. Protams, izaudzēt pārtikas produktus pašu spēkiem ir laikietilpīgi, kā arī tas prasa zināmas pūles, tomēr šādi produkti ir daudz garšīgāki, kā arī uzturvielām bagātāki. 

 • Kā izvēlēties piemērotu grilu?

  Vairs nav ilgi jāgaida, kad tiks atklāta grilēšanas sezona. Nav šaubu, ka uz uguns gatavotam ēdienam ir īpaša garša. Turklāt tā gatavošana var pārvērsties par īstu izklaidi. Lielu lomu visā grilēšanas procesā spēlē tieši grils. Kādu grilu izvēlēties? Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet!

 • Ko ņemt vērā, iegādājoties velosipēdu?

  Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, tāpēc šis ir īstais laiks, kad sākt apsvērt domu par jauna velosipēda iegādi. Velosipēds ir lielisks veids, kā aktīvi pavadīt laiku brīvā dabā gan atpūšoties, gan sportojot vai dodoties uz darbu. Braukšana ar velosipēdu uzlabo ne tikai fizisko veselību, bet arī nenodara kaitējumu dabai. Un tomēr, pirms dodaties uz veikalu, ir dažas lietas, ko ņemt vērā, iegādājoties jaunu velosipēdu.

 • Kā atbrīvoties no parādiem ātrāk

  Saskaņā ar statistiku Latvijā dažāda veida kredītus ir paņēmuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju. Lielākā daļa no viņiem spēj izpildīt kredītsaistības, taču ir arī tādi, kuriem ikmēneša maksājumu veikšana sagādā būtiskas problēmas. 

 • Kā gatavot maltītes ātrāk un lētāk?

  Pārtika ir tā lieta, bez kuras nevar iztikt neviens cilvēks. Tā ir pieskaitāma pie obligātajiem ikdienas tēriņiem. Iespējams, ka tieši pārtikas iegāde veido vislielāko daļu no visiem ikmēneša tēriņiem, tāpēc, ja nepieciešams ietaupīt, šī ir tā joma, ar kuru būtu vēlams sākt. Jāsaka, ka tas ir izdarāms, un var ietaupīt pat diezgan lielu naudas summu. Protams, tas iespējams, ja samazināsi ārpus mājas ēšanas skaitu, kā arī sāksi biežāk gatavot mājās. Raksta turpinājumā atradīsi vairākus padomus, kā pagatavot maltītes lētāk un nepavadot pārāk ilgu laiku virtuvē.

 • Jāiet raudzībās – ko dāvināt jaundzimušajam un vecākiem?

  Kad radu vai draugu lokā ir brīnišķīgs notikums un ģimenei piepulcējies mazulis, tad vēlamies viņus sveikt un atbalstīt. Iešana raudzībās ir sena tradīcija, kas mūsdienās varbūt vairs īsti nepilda tās sākotnējo funkciju, tomēr vienalga ir nozīmīga. Ar laba vēlējumiem jaundzimušajam un vecākiem tuvākie cilvēki viņiem dod spēku, atbalstu un arī praktisku palīdzību, jo raudzībās jau nekad nenāk tukšām rokām. 

 • Kā tērējam naudu ziemā un kā – vasarā?

  Pat, ja varētu likties, ka naudas tērēšana nav atkarīga no gadalaiku maiņas, tomēr lielākajai daļai cilvēku izdevumi ziemas mēnešos palielinās, lai gan tieši vasarā var sastapties ar lielākiem kārdinājumiem, kas rosina izdot naudu, īpaši atvaļinājuma laikā. Gadalaiku maiņa maina arī finansiālos paradumus, tāpēc šoreiz par to, kā tērējam naudu ziemā un kā – vasarā.

 • Visbiežāk pieļautās kļūdas, mazgājot veļu

  Veļas mazgāšana ir laikietilpīgs darbs. Par spīti stundām, kas tiek pavadītas pie veļas mašīnas,  daudzi joprojām pieļauj kļūdas, kas maksā gan laiku, gan naudu, atstājot nopietnas ilgtermiņa sekas. Kamēr dažas no šīm kļūdām sabojās apģērbu, citas var ietekmēt jūsu mājokli un pat veselību.