6 iemesli, kādēļ naudu krāt "zeķē"

Laikā, kad visus norēķinus un darījumus veicam ar bankas kartēm, esam jau aizmirsuši par skaidras naudas uzkrājumiem. Ļoti reti redzam, ka kāds iekārtojis sev krājkasīti, lai piepildītu kādu sapni, piemēram, ceļojumu vai mājokļa labiekārtošanu. Pārsvarā šī nodarbe raksturīga bērniem, kurus vecāki atalgo par padarītajiem mājas vai saimniecības darbiem, labām atzīmēm vai uzvedību. Tad sīknauda tiek krāta, lai pēc kāda laika iegādātos kāroto rotaļlietu. Bet kā tad ir ar pieaugušajiem?

Visbiežāk dzirdam par to, ka kāds ir ieviesis personīgo atalgošanas sistēmu, piemēram, smēķēšanas atmetēji par katru neizsmēķēto cigareti vai nenopirkto cigarešu paciņu krājkasītē iemet konkrētu naudas summu. Tas gan vairāk domāts tam, lai smēķētājs uzskatāmi redzētu, cik daudz naudas šajā gadījumā tiek ietaupīts. Bet kā ir ar uzkrājumiem? Vai naudu labāk uzkrāt un noguldīt bankā? Vai tomēr sekot senču tradīcijām un krāt naudu tā saucamajā "zeķē"? Kādas ir priekšrocības naudas uzkrājumu veidošanai mājas apstākļos?

Neatkarība
Noguldot naudu bankā ar procentiem, tu vienmēr būsi atkarīgs no tā, kad un kurā brīdī savus līdzekļus varēsi izņemt. Protams, arī izņemamās summas apmērs tiks regulēts. Veidojot uzkrājumus mājas apstākļos, ar naudu varēsi rīkoties uzreiz, pēc savām vēlmēm un ieskatiem.

Brīva pieeja
Vai tev kādreiz ir gadījies doties pie bankomāta un secināt, ka tas nedarbojas? Vai arī aizmirst kredītkarti mājās? Skaidras naudas uzkrājumi šajā ziņā ir ļoti ērti, un tev iespējams daudz labāk plānot ikdienas budžetu bez liekiem tēriņiem. Rīkojoties ar kredītkarti, mēs bieži pārtērējam savu budžetu un ļaujamies impulsīviem pirkumiem. Tas tādēļ, ka, iepērkoties ar kredītkarti, naudas plūsma ir daudz grūtāk pārskatāma.

Pārskatāmība
Krājot konkrētam mērķim, tam atlikto naudas daudzumu ir daudz vieglāk pārskatīt. Izmantojot kredītkarti, bieži vien vieglāk ir "iegrābties" arī uzkrājuma daļā. Daudz labāk, ja konkrētajam mērķim rūpīgi krātie līdzekļi atrodas drošā vietā, mājās.

Ekonomija
Brīžos, kad esi pārtērējis savu budžetu un līdz algas dienai vēl tālu, krājumi mājās lieti noderēs tam, lai aizņemtos pats no sevis. Šajā gadījumā nav jāzvana draugiem vai radiem ar saucienu pēc palīdzības. Tava privātā banka ir pilnībā tavā ziņā, tomēr, algu saņemot, vajadzētu atcerēties konkrēto summu atlikt atpakaļ, lai krāšanas process virzītos uz priekšu un konkrētais mērķis tuvotos straujāk.

Iespēja palīdzēt draugiem
Uzkrājumi mājās lieti noderēs arī brīžos, kad draugiem vai radiem nepieciešama īslaicīga finanšu palīdzība. Šajā gadījumā tavās paša ikmēneša finansēs neveidosies robs un spēsi izlīdzēt, nenodarot skādi paša budžetam.

Vieglāka finanšu plānošana
Veidojot uzkrājumus mājas apstākļos, tu daudz vienkāršāk un ekonomiskāk vari plānot savus ikdienas tēriņus. Bieži vien ar neiedalītu dienas budžetu mēs ļaujamies spontāniem pirkumiem. Ņemot ikdienā līdzi konkrētu summu, kas paredzēta visai dienai, no nevajadzīgajiem pirkumiem ir daudz vieglāk izvairīties. 

Rūpīgi aprēķini transporta un pusdienu tēriņus, pirms dodies uz veikalu - vienmēr sagatavo iepirkumu sarakstu. Tērējot skaidru naudu, naudas plūsma ir daudz labāk pārredzama. Konkrētas summas atvēlēšana katrai dienai, ļaus vieglāk plānot izdevumus un veikt tikai tos pirkumus, kas patiešām ir nepieciešami.

Ja tomēr gadījies pārtērēt savus uzkrājumus vai mērķa sasniegšanai pietrūkst, palīdzēt var Crediton.lv kredītlīnija. Lieliskā ziņa ir tā, ka tas internetā ērti un ātri noformējams.