6 ieteikumi, kā iekrāt naudu 2020. gadā

Jaunais gads ir tepat aiz stūra, un daudzi cilvēki sāk domāt par mērķiem, kurus vēlas sasniegt, to skaitā arī finanšu mērķiem, un domām par to, kā rīkoties, lai iekrātu naudu. 

Ja arī jūs vēlaties nākamgad iekrāt naudu, sekojiet 6 vienkāršiem ieteikumiem!

♦ Sekojiet personīgajam budžetam
Budžeta izveide varētu šķist sarežģīta, taču patiesībā tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā kontrolēt savas finanses. Lai izveidotu budžetu, jums tikai jāapkopo ikmēneša regulārie un spontānie izdevumi, pēc tam jāsalīdzina tie ar ieņēmumiem. Ja jūs uzskatāt, ka nevarat iekrāt, pārskatiet sastādīto budžetu vēlreiz un izlemiet, bez kā jūs varat iztikt. 

♦ Veidojiet automātiskos krājumus
Gandrīz visas bankas piedāvā tādu iespēju kā krājkonta izveidi. Varat izmantot šādu iespēju, lai daļa no jūsu algas uzreiz tiktu pārskaitīta uz atsevišķu kontu. Tāpat varat arī pats izvēlēties, kad un cik vēlaties pārskaitīt uz krājkontu, piemēram, pārskaitot tikai tās summas, kas ietaupītas no lielākiem pirkumiem. 

♦ Nostādiet mērķus
Ja jūs patiesi vēlaties nākamgad iekrāt naudu, nostādiet finanšu mērķus. Daži no tiem – ņemt līdzi uz darbu rīta kafiju un pusdienas no mājām, nomainīt pašreizējo mobilā telefona tarifa plānu uz izdevīgāku, ievērot energoefektivitāti, uzstādot LED spuldzes. Ja jums ir kāds finanšu slogs, piemēram, patēriņa kredīts, labs mērķis var būt pēc iespējas ātrāk to atmaksāt, lai varētu iekrāt. Lai arī šķiet, ka šīs summas ir mazas, kopumā tās veido vienus no lielākajiem tēriņiem, tādēļ esiet vērīgi!

♦ Nepārtraukti sekojiet līdzi saviem iekrājumiem
Regulāri pārskatiet savu budžetu un pārbaudiet savus iekrājumus, apskatot progresu. Tas ne tikai palīdzēs ievērot personīgo budžeta plānu, bet arī saprast, no kā jūs varat atteikties un kur iespējams iekrāt. Ja, apskatot budžetu, sapratīsiet, ka iekrāta ievērojama naudas summa, tas iedvesmos jūs to darīt vēl un vēl, tādējādi rodot arvien jaunus veidus, kā iekrāt un sasniegt mērķus.  

♦ Pārtrauciet automātiskos maksājumus
Pārliecinieties, ka par visiem pakalpojumiem norēķināties tiešā veidā, izslēdziet "automātisko atjaunošanu". Bieži vien daudzi pat neapzinās, ka maksā par to, ko jau sen neizmanto. Ņemiet vērā, ka daudzi straumēšanas pakalpojumi, piemēram, Netflix, ļauj skatīties jūsu iecienītākās pārraides no diviem vai vairākiem ekrāniem, apsveriet iespēju dalīties ar ģimeni vai draugiem. Tādā veidā varat katru mēnesi iekrāt neizmantotos līdzekļus!

♦ Periodiski atbrīvojieties no nevajadzīgā
Ļaunākais, kas var notikt ar cilvēku veikalā – impulsīvi pirkumi. No tiem izvairīties spēj vien retais, tādēļ iemācieties kontrolēt situāciju – pārdodiet nevajadzīgo! Periodiski veiciet mājokļa tīrīšanu un izlieciet pārdošanā lietas, kas jums vairs nav nepieciešamas. Tas ļaus uzturēt kārtību, un svarīgākais – jūs varēsiet iekrāt.