6 noderīgi padomi datora iegādē

Portatīvie un stacionārie datori mūsdienās ir teju vai neaizstājamas ierīces gan darba, gan izklaides vajadzībām. Laikam ejot, datortehnika ir strauji mainījusies un piedāvā iepriekš neredzētas iespējas un vēl līdz šim nedzirdētas inovācijas. 

Ja esat jaunas palīgierīces meklējumos, bet ar datortehniku esat uz "Jūs", aicinām iepazīties ar vairākiem noderīgiem padomiem, kas pavisam noteikti spēs asistēt īstās ierīces izvēlē.

Izvēlieties atbistošu ierīces veidu
Personīgā datora meklējumus būtu ieteicams sākt ar izšķiršanos starp stacionāro un portatīvo ierīci. Ja esat viens no tiem cilvēkiem, kura ikdiena aizrit, steidzoties no vienas lokācijas uz otru, jums vispiemērotākais būs portatīvais dators. Kompakts, viegls un ērti paņemams līdzi praktiski jebkur. Portatīvie datori (iegādāties interneta veikalā 220.lv) lieti noderēs gan ofisa, gan izklaides vajadzību nodrošināšanai.

Stacionārie datori savukārt būs atbilstošāki tiem lietotājiem, kuriem nepieciešama jaudīga un izcili veiktspējīga ierīce konkrētu mērķu īstenošanai, piemēram, darbam ar augstas sarežģītības pakāpes programmatūrām vai dažāda veida uzdevumu izpildei, kas saistīti ar liela apjoma informācijas apgrozību.  

Pievērsiet uzmanību datora sirdij jeb procesoram
Viena no galvenajām datora sastāvdaļām, kas nereti tiek dēvēta arī par datora sirdi, ir ierīces procesors. Īpaša uzmanība procesora veiktspējai būtu jāpievērš tad, ja plānojat regulāri izmantot jaudīgas programmatūras vai spēlēt ļoti ietilpīgas datorspēles. Vislabākā izvēle šādu vajadzību realizēšanai pavisam noteikti būtu daudzkodolu procesori, kas nodrošinās nepieciešamo jaudu vairāku sarežģītu darbību vienlaicīgai veikšanai.

Ņemiet vērā, ka jaudīgāks procesors nozīmē lielākus tēriņus, tāpēc pirms datora iegādes ir ļoti svarīgi izvērtēt veicamo darbību slogu. Ikdienišķām darbībām un mazu vai vidēji sarežģītu programmu lietošanai pavisam noteikti iespējams iztikt arī ar salīdzinoši mazākas jaudas procesoru.

Izprotiet RAM atmiņas nozīmīgumu
Pirms kārotās datortehnikas iegādes nedrīkst aizmirst arī par tādiem jēdzieniem kā RAM un ROM atmiņa. RAM jeb tā sauktā brīvpiekļuves atmiņa ir atbildīga par visiem datora lietošanas brīdī apstrādāmajiem datiem. Jo ietilpīgāka būs izvēlētā datora RAM atmiņa, jo veiktspējīgāka būs pati ierīce.

Brīvpiekļuves atmiņa ir vērtējama kā primāra, proti, tās ietilpīgumam, iegādājoties jaunu personīgo datoru, būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Savukārt datora ROM atmiņa jeb tā dēvētā lasāmatmiņa ir vērtējama kā sekundāra, proti, tās ietilpīgums nav tik ļoti būtisks kā iepriekš minētajai RAM atmiņai. ROM jeb datora lasāmatmiņa galvenokārt atbild par datora sākotnējās palaišanas procesu.

Izvairieties no zemas ekrāna izšķirtspējas
Gan portatīvie, gan stacionārie datori savā starpā mēdz krasi atšķirties piedāvātās ekrāna izšķirtspējas ziņā. Dodoties jauna personīgā datora medībās, svarīgi iegaumēt faktu, ka lielāka izšķirtspēja nozīmē augstākas kvalitātes attēlu. Centieties izvairīties no modeļiem ar pārāk zemu ekrāna izšķirtspēju – tajos redzamais attēls būs visai neprecīzs un var būtiski apgrūtināt jūsu darbu ar izvēlēto ierīci. 

Datortehnikas eksperti uzsver, ka iegādāties datoru ar izšķirtspēju, kas ir zemāka par 1366 x 768 pikseļiem, nebūtu ieteicams. 
 
Neapjūciet dažādo operētājsistēmu klāstā
Jāteic, ka mūsdienu tirgū pieejami gan stacionārie, gan portatīvie datori, kas jau iegādes brīdī ir aprīkoti ar ražotāja atbalstīto operētājsistēmu. Balstoties uz šo faktu, pirms jaunās ierīces iegādes būtu vēlams iepazīties ar dotās operētājsistēmas lietošanas īpatnībām. Jau aprīkota datora uzstādīšana ir ievērojami atvieglota, jo ierīce ir gatava lietošanai bez jebkādām papildu instalācijām.

Ja datortehnikas džungļos spējat orientēties nedaudz labāk, pastāv iespēja iegādāties jaunu datoru, kas vēl nav aprīkots ar nevienu no dažnedažādākajām operētājsistēmām. Šāds risinājums ļaus jums ņemt virsroku un izvēlēties tādu operētājsistēmu, kas vislabāk atbilst jūsu izvirzītajām prasībām un darba specifikai.

Lai neapjuktu plašajā operētājsistēmu klāstā, dodiet priekšroku kādai no populārākajām operētājsistēmām, piemēram, "Microsoft Windows", kas ir ieguvusi lielu lietotāju atzinību visā pasaulē. Iesācējiem datortehikas jomā būtu vēlams izvairīties no "GNU/Linux" operētājsistēmas, kas iesācēja līmeņa lietotājam var  izrādīties par sarežģītu.

Netērējiet laiku – iegādājieties datortehniku internetā
Ja jūsu svara kausiņi ir sasvērušies par labu stacionārajam datoram, noteikti apskatiet interneta veikala 220.lv  sortimentu – https://220.lv/lv/datortehnika/personalie-datori. To veiktspēja, ietilpība un papildu funkcijas pavisam noteikti lieti noderēs gan darba, gan  izklaides, gan vienkāršu ikdienas jautājumu risināšanai. Pie mums atradīsiet arī pieprasītākos portatīvo datoru modeļus, kuru funkcionalitāte jūs patīkami pārsteigs.