7 lieliski veidi, kā vasarā atpūsties kopā ar ģimeni

Vasaras sezona ir lielisks laiks, lai ģimeniski pavadītu kopā laiku aktīvi atpūšoties pie dabas – saulīte silda, ilgi ir gaišs un nav jāuztraucas par neizpildītiem mājasdarbiem uz nākošo dienu, jo ir taču brīvlaiks! Turpinājumā apkopoti 9 lieliski veidi, kā aktīvi un kvalitatīvi kopā atpūsties.

Izbrauciens ar riteņiem
Ja ģimenē visi esat velobraukšanas mīļotāji, šī ir lieliska iespēja kopā pavadīt laiku. Varat katru vakaru veikt nelielu izbraucienu pa tuvējo apkārtni, varat brīvdienās ieplānot garāku brauciena maršrutu apvienojot nelielu ekskursiju ar pikniku brīvā dabā, vai arī kā vienota komanda piedalīties kādā no vasarā notiekošajiem velomaratoniem vai velodienām dažādās Latvijas vietās. 

Skrituļošana
Lieliska alternatīva riteņbraukšanai, turklāt iespējams pat braukt visiem kopā "vilcieniņā" vai sadodoties rokās. Svarīgākie nosacījumi – kvalitatīvs asfalta segums (Rīgā, piemēram, lieliski ar skrituļslidām var vizināties pa Mežaparka asfaltētajiem celiņiem), labas bērnu skrituļslidas un, protams, arī skrituļslidas pieeaugušajiem, kā arī ķiveres, elkoņu, ceļu, plaukstu un, ja nepieciešams, arī dibenu sargi, lai brauciens būtu drošs. 

Visu nepieciešamo skrituļošanas baudīšanai var iegādāties internetveikalā 220.lv, kur pieejams plašs preču piedāvajums par izdevīgām cenām.

Frisbijs
Šis ir aktīvs atpūtas veids, kas neprasa lielu ieguldījumu aprīkojumā, jo viss, kas nepieciešams, ir plastmasas "lidojošais šķīvītis" un pietiekami liels laukums, kur to mētāt. Frisbija šķīvīti var ērti paņemt līdzi gan izbraucienā uz pludmali, gan pārgājienā.

Badmintons
Gandrīz katrs no mums atceras, kā bērnībā pagalmā vai kādā citā klajā vietā tika mēģināts uzstādīt rekordu par ilgāko un sitienu skaita ziņā lielāko savstarpējo spēli nenometot "mušiņu". Šai aktivitātei tomēr nepieciešams iegādāties inventāru – raketes un "mušiņas", ar ko spēlēt, tomēr izmaksas nav lielas, jo regulāri par izdevīgu cenu spēles komplektus iespējams iegādāties lielveikalos.

Pludmales volejbols
Lielisks laika īsināšanas veids, atpūšoties pie jūras, tiesa, nepieciešams arī nedaudz profesionālu iemaņu, taču nav grūti šos pamatus apgūt, lai spēlētu ģimenes lokā. Ja plānos ietilpst piedalīties kādā turnīrā, tad gan jāpatrenējas kārtīgāk. Spēlei nepieciešams laukums, tīkls un bumba, turklāt labiekārtotajās pludmalēs, piemēram, Jūrmalā, pludmales volejbola laukumi ar tīkliem ir pieejami jebkuram interesentam, tā kā, ja plānos ir uzspēlēt volejbolu pie jūras, pirms došanās uz konkrēto pludmali vajadzētu noskaidrot, vai tur ir pieejams volejbola laukums.

Štābiņa būvniecība
Ja dzīvojat privātmājā ar dārzu vai arī ir kāds lauku īpašums, kur bērni pavada vasaras brīvlaiku, lieliska ideja laika pavadīšanai kopā ir štābiņa būvēšana. Šī aktivitāte ietver sevī ne tikai pašu būvniecības procesu, bet arī plānošanu – kur štābiņu novietot, no kādiem materiāliem tas tiks gatavots, kā iekārtots un kādam mērķim izmantots.

Brīvdabas kino vakars
Viena no lietām, kas bērniem sagādā milzīgu prieku vasarā, ir tas, ka nav agri jāceļas uz skolu, kas nozīmē – nav laikus jāiet gulēt. Latvijā aizvien lielāku popularitāti gūst brīvdabas kino, ko vasaras vakaros uz lielajiem ekrāniem var skatīties dažādās Latvijas vietās, turklāt bieži vien tiek rādītas tieši latviešu filmas, kas paredzētas ģimenēm ar bērniem.
 
Ja tuvumā nav šādu publisku pasākumu, iespējams sarīkot savu personīgo kino seansu. Nepieciešams balts palags vai pārnēsājamais ekrāns, projektors (tos iespējams iznomāt) un filma, ko vēlaties kopā noskatīties – atliek ērti iekārtoties, sarūpēt uzkodas un baudīt kopābūšanu.