7 padomi, kas padarīs dienu garāku un kvalitatīvāku

Mēs bieži sūkstāmies par laika trūkumu, par to, ka neesam paspējuši izdarīt visu savlaicīgi un ka laiks un dienas paskrien tik ātri, ka tas rada zināmu stresu. Tomēr daudz retāk mēs aizdomājamies, kā mēs varētu to uzlabot, kur ir problēmas sakne. Patiesībā, ievērojot vairākus noteikumus, mēs būtiski varam "pagarināt" savas dienas, optimizējot vai izvairoties no konkrētām darbībām.

1. Kvalitatīvs miegs
No vienas puses, ilgāk guli, mazāk laika nomodā, bet, no otras puses, – par maz guli, diena nekvalitatīva, jo nejūties enerģisks, pie tam vēl bojā savu veselību. Tāpēc ļoti svarīgi atrast ideālo miega režīmu un ievērot to. 

2. Celties agrāk
Daudziem tas izklausās neproduktīvi, bet celties agrāk var tikai tad, ja pie miera iets arī agrāk. Nevar iet gulēt vienos naktī un celties piecos no rīta, jo "tā dara visi veiksmīgie". Ļoti bieži tie cilvēki, kuri ir izgulējušies un tomēr ceļas agri, jau ap pusdienlaiku aptver, ka ir visus svarīgākos dienas darbus paveikuši. Tas dod papildu enerģiju, laimes sajūtu un arī savā ziņā izskaidro to, kāpēc veiksmīgākie menedžeri tomēr ceļas agri.

3. Izdarīt svarīgāko agri no rīta
Lielākais agro rītu ieguvums ir miers un klusums. Šajā laikā ir vismazāk dažādu traucēkļu, nav ne mājinieku čalu, ne kolēģu sarunu, šis ir īstais laiks, lai mierīgi paveiktu svarīgāko ātri un efektīvi! Tas arī palīdz kvalitatīvi un brīvi pavadīt atlikušo dienas daļu, jūtot, ka esat svarīgāko paveicis. Vēlāk dienas laikā var veltīt vairāk laika mazāku vai iekavētu uzdevumu veikšanai.

4. Ieplānot dienas svarīgākos darbus
Var jau izplānot katru stundu un minūti, tomēr tas bieži vien rada lieku stresu, kad kaut kas neiet pēc plāna. Beigu beigās svarīgākās lietas tā arī var palikt neizdarītas. Tieši tāpēc būtiski ir sākumā ieplānot svarīgākos darbus, paveikt tos un tikai tad ķerties klāt pie mazāk svarīgiem. Katrs to var darīt pa savam, bet viens ieteikums ir, teiksim, ieplānot 2–3 svarīgākos darbus un nepiecielties no darba galda, kamēr tie nav paveikti. 

5. Dienas laikā ieturēt pauzes
Varbūt tas var likties kā lieka laika tērēšana, tomēr svarīgi ik pa brīdim paņemt īsu pauzi no darbiem – aiziet pēc ūdens glāzes, pastaigāties pa kabinetu, darba koridoru vai vienkārši iziet laukā. Arī pusdienu laikā viss laiks jāvelta atpūtai, nav jācenšas vēl ielūkoties e-pastā. Tādējādi tiek atpūtināts prāts un dienas beigās nebūs sajūta, ka pilnīgi nekam vairs nav spēka. Palielinās efektivitāte, un šķiet, ka dienas laikā izdarīts ir daudz vairāk.

6. Paziņojumu izslēgšana
Mūsdienu paziņojumu laikmetā tas ir īpaši svarīgi – neļaut izsist sevi no darba ritma dažādiem traucēkļiem. Un to ir patiesi daudz – e-pasti, sociālie tīkli, spēles, dažādi citu aplikāciju paziņojumi. Informācijas plūsma, ja vien tai nepretojas, kļūst arvien masīvāka. Tas traucē koncentrēties darbam, tāpēc ieteicams maksimāli izslēgt visus paziņojumus, pat e-pasta, ja vien tie nav tiešie darba pienākumi. Tas ietaupa ļoti daudz laika, jo katra paziņojuma atvēršana, iedziļināšanās tajā, pēc tam atgriešanās darba ritmā arī prasa laiku.

7. Kārtības organizēšana
Neatkarīgi no cilvēka tipa, dzīvē kārtīgs vai haotisks, pētījumi ir pierādījuši, ka juceklis darba vidē patiesībā rada stresu un būtiski samazina produktivitāti. Tāpēc visam jābūt ierastā kārtībā un nedrīkst ielaist haosu uz darba galda vai savā kabinetā. Visam jābūt savās vietās, nekam liekam nav jāmētājas, ja ir daudz dokumentu vai priekšmetu, tos ir jāmarķē vai savādāk jāatzīmē, jāizvieto atsevišķi, lai vajadzības gadījumā visu var vienkārši un ātri atrast.

Kredītu kompānija Incredit