Apdrošinātājs "Ergo" Baltijā pirmo pusgadu noslēdza ar 2,5 miljonu eiro peļņu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs šā gada pirmajā pusgadā sasniedza gandrīz 99 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, informē apdrošinātājs.

Kā ziņo aģentūra LETA, "Ergo" visās Baltijas valstīs turpina izaugsmi, palielinot savu tirgus daļu. Baltijas apdrošināšanas tirgus izaugsme mērāma 5,6%, savukārt "Ergo" - 10,7%.

Šā gada pirmajā pusē "Ergo" klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti vairāk nekā 66 miljoni eiro. Lielākais izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugums bija nedzīvības apdrošināšanā, kur klientiem izmaksāts par 40% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

Neskatoties uz ievērojamo izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugumu, "Ergo" Baltijā šī gada pirmo pusgadu noslēdza ar 2,5 miljonu eiro peļņu.

Komentējot uzņēmuma pirmā pusgada darbības rezultātus, "Ergo" valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Ķēstutis Bagdonavičs uzsver, ka izaugsmi izdevies turpināt pat sīvās konkurences apstākļos un, neskatoties uz izmaksāto atlīdzību būtisko pieaugumu, uzņēmumu darbība bija rentabla. "Ergo" guva peļņu, neskatoties uz to, ka pieauga izmaksāto atlīdzību skaits un apjoms OCTA, KASKO, privātīpašuma un komercīpašuma apdrošināšanā.

Lielākā "Ergo" parakstīto prēmiju izaugsme Baltijas valstīs šī gada pirmajā pusgadā sasniegta Latvijā - 21% apmērā, salīdzinot ar līdzvērtīgu periodu pērn, kamēr Latvijas apdrošināšanas tirgus pieaugums mērāms ap 4%. Lielākais "Ergo" pieaugums tika sasniegts dzīvības apdrošināšanā - 28%, un šajā segmentā uzņēmuma izaugsme bija sešas reizes straujāka nekā kopējā tirgus izaugsme. Nedzīvības apdrošināšanā "Ergo" sasniedza 24% pieaugumu, kas ir četrreiz straujāka attīstība nekā Latvijas tirgū kopumā. Savukārt veselības apdrošināšanā pieaugums mērāms 11% apmērā, un "Ergo" turpina saglabāt lielākā veselības apdrošinātāja pozīciju Latvijā, aptverot piekto daļu no tirgus.

Šā gada sešos mēnešos "Ergo" klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti vairāk nekā 66 miljoni eiro. Lielākā atlīdzība 0,4 miljonu eiro apmērā izmaksāta Igaunijā par ugunsgrēka nodarītajiem zaudējumiem. Arī Latvijā un Lietuvā izmaksātas vairākas ievērojamas atlīdzības par ugunsgrēka nodarītajiem zaudējumiem, kas pārsniedza 0,25 miljonus eiro. Savukārt vislielākā atlīdzība, kas pirmajā pusgadā izmaksāta Latvijā, bija par negadījumu būvobjektā - 0,39 miljoni eiro.

"Ergo" darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. Baltijas valstīs "Ergo" ir vairāk nekā 550 000 klientu.

"Ergo" apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst "Ergo" Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām ar gada parakstīto prēmiju apmēru virs 18 miljardiem eiro. "Ergo" pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā.

"Ergo" akcionārs ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē "Munich Re".