Ar koncertprogrammu "Spēle" novembrī Rīgā uzstāsies Nikolajs Baskovs

Rīga, 16.maijs, LETA. Ar koncerta programmu "Spēle" "Arēnā Rīga" 3.novembrī uzstāsies Krievijas mākslinieks Nikolajs Baskovs, aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Kā pauda koncerta pārstāvji, šovs "Spēle" ir teatralizēts priekšnesums, kurā apvienoti vokāls un horeogrāfija, izsmalcināti kostīmi un krāšņas dekorācijas, pantomīma un akrobātika, vēsture un mūsdienīgums, unikāli efekti un tehnoloģijas.

Tas tapis sadarbībā ar Krievijas režisoru Alekseju Sečenovu, kas veidojis ceremonijas tādiem pasākumiem kā Pasaules Universiāde, Eiropas čempionāts mākslas vingrošanā, Krievijas Nacionālā muzikālā prēmija un daudzus citus liela mēroga projektus. Kostīmus priekšnesumam radījuši modes pārstāvji Valentīns Judaškins un Vladimirs Seredins. Šova iestudēšana ilga vairāk nekā gadu, un tā budžets ir aptuveni divi miljoni eiro.

Šova pamatā ir oriģinālscenārijs, kas sastāv no sešām daļām - "Maskarāde", "Meklējumi", "Teātris", "Impērija", "Varietē" un "Triumfs". Par vienojošo vizuālo un saturisko elementu kļuvusi runājošā Maska - Mākslinieka kvintesence. Visa koncerta laikā Maska veido dialogu ar auditoriju - tā runā par mākslinieka attiecībām ar pasauli un skatītājiem, par meklējumiem, slavu, mūžību, varu, šaubām, bailēm, ticību un visbeidzot par mīlestību.

Publikai būs iespēja dzirdēt gan pašas pazīstamākās kompozīcijas, gan pasaules klasikas šedevrus.

Pirmizrādi šovs "Spēle" piedzīvoja neilgi pirms mākslinieka 40 gadu jubilejas uz Krievijas skatuves - Kremļa pilī. Koncerti Maskavā norisinājās trīs dienas pēc kārtas, tika pilnībā izpārdoti un kopumā tos apmeklēja vairāk kā 17000 skatītāju.