Atbalsts miegā. Padomi jauna matrača iegādei

Statistikas dati liecina, ka katrs no mums aptuveni vienu trešdaļu dzīves pavada miegā. Tādēļ pārdomāta gultas matrača izvēle ir ļoti atbildīgs solis, jo ergonomisks matracis veicina pareizu mugurkaula izliekumu miega laikā, atslābina muskuļus un kopumā nodrošina veselīgu, pilnvērtīgu miegu.

Kā atrast matraci, kas ir gana stingrs un atsperīgs? Gadījumos, ja saskaraties ar muguras vai sprandas problēmām, izvēle kļūst vēl sarežģītāka, jo ir jādomā ne tikai par komfortu un miega kvalitāti, bet arī veselību. Kā izvēlēties sev piemērotāko matraci dažādos gadījumos, iesaka veikals E-matrači.lv 

Izvēlies pareizo cietības līmeni 
Protams, nepastāv "ideāls" matracis, kas derētu visiem, līdz ar to ir svarīgi izvēlēties tādu, kas atbilst jūsu ierastākajai gulēšanas pozai un ķermeņa īpatnībām. Pērkot matraci svarīgi pievērst uzmanību atzīmēm, kas nosaka tā cietības pakāpi. Parasti tās robežojas no ļoti cieta līdz ļoti mīkstam.

Cilvēkiem ar muguras problēmām iesaka izvēlēties vidējas cietības matraci, jo cieti matrači var radīt pārāk lielu spiedienu uz muguru, savukārt mīksts matracis nenodrošina pietiekamu atbalstu. Vidēji cieti matrači būs piemēroti cilvēkiem, kuriem patīk gulēt uz muguras, jo tas nodrošina nepieciešamo balstu muguras lejasdaļai, tajā pašā laikā noturot ķermeni pareizajā leņķī.

Cilvēkiem, kuriem patīk gulēt uz sāna ieteicams izvēlēties nedaudz mīkstāku matraci, lai sniegtu amortizāciju pleciem un gurniem. Savukārt, ja jums patīk gulēt uz vēdera (ko cilvēki bieži vien dara tieši muguras sāpju dēļ), vislabākā izvēle būs ciets matracis, kas neļaus jums "iegrimt" un noturēs pareizu muguras stāvokli. Pirms jaunās guļamvietas iegādes vienmēr vērts apjautāties ražotājam par to produkcijas specifiku, jo matrača cietība var atšķirties atkarībā no zīmola. 

Ieguldi īpašos risinājumos
Ir pietiekami izaicinoši izvēlēties matraci, ja uz tā jāguļ tikai jums. Tomēr vēl izaicinošāk ir atrast matraci, lai tas būtu piemērotam gan jums, gan jūsu partnerim. Ja jums ir dažādas vajadzības veselības dēļ vai atšķirīgas matrača cietības prasības, iespējams, ir vērts apsvērt līdzekļu ieguldīšanu piepūšamajā matracī.

Daudziem šis vārdu salikums joprojām atgādina zemas kvalitātes produktu, kas tiek izmantots kempingos vai teltīs, bet piepūšamie matrači, kā daudz kas cits mūsdienās, ir ieguvuši jaunu veidolu. Zinātnieki ir radījuši dažādus piepūšamo matraču risinājumus, kas padara tos ne tikai kvalitatīvus, bet arī izcili piemērotus cilvēkiem ar muguras problēmām.

Tos, izmantojot elektrisko pumpi, iespējams pielāgot dažādām cietības pakāpēm, kā arī nodrošinātu atšķirīgu cietību katrā gultas pusē, tādējādi ļaujot katram partnerim izvēlēties sev vēlamo variantu. Dažiem modeļiem iespējams uzpūst cietāku ne tikai visu matraci kopumā, bet tikai konkrētas zonas, piemēram, sniedzot lielāku atbalstu muguras lejasdaļai vai gurniem. 


Pareiza aprūpe
Lai ilgāk saglabātu jauna matrača kvalitāti, tas ik pēc sešiem mēnešiem jāapgriež otrādi, lai nodrošinātu tā vienmērīgu nodilumu. Tas nozīmē ne tikai pagriešanu par 180 grādiem, bet arī tā pagriešanu gareniski (apmainot vietām kāju un galvas zonu).

Jaunu matraci nav ieteicams likt uz gultas ar metāla atsperēm vai uz gultas ar bojātu virsmu – tas krietni saīsinās tā kalpošanas ilgumu. Tāpat, lai nodrošinātu ilgāku matrača kalpošanu un tā tīrību, iespējams iegādāties matrača pārvalkus, kurus var mazgāt veļas mazgājamajā mašīnā. Šis risinājums īpaši piemērojams cilvēkiem ar alerģijām vai tiem, kuri ir jutīgāki pret putekļu ērcītēm. 

Matrača pirkšana var būt ļoti sarežģīts, bet tajā pašā laikā aizraujošs notikums. Galvenais ieklausīties savās vēlmēs un vajadzībās un veikt padziļinātu piedāvājuma izpēti pirms matrača iegādes. Ieteicams arī konsultēties ar ģimenes ārstu vai fizioterapeitu, kurš var ieteikt labāko risinājumu tieši jūsu ķermeņa vajadzībām.