Barona ielas stadiona izbūve kopumā izmaksās vairāk nekā piecus miljonus eiro

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Aktīvās atpūtas un sporta kompleksa Barona ielā 116A izveide Rīgas pilsētas pašvaldībai kopumā izmaksās vairāk nekā piecus miljonus eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Kompleksa teritoriju plānots veidot divās daļās, tāpēc Rīgas domes Īpašuma departaments bija izsludinājis divus iepirkuma konkursus - vienu par stadiona izbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem, bet otru tikai par teritorijas labiekārtošanas darbiem (aktīvo iekārtu izbūvi) jeb rotaļlaukuma daļas izveidi Rīgas Centra humanitārās vidusskolas lietojumā esošajā teritorijā Krišjāņa Barona ielā 116A.

Rotaļlaukuma daļas iepirkumā uzvarēja SIA "Jūrmalas mežaparki", kas paredzējis pakalpojumu sniegt par 2 012 796 eiro. Savukārt stadiona izbūves un teritorijas labiekārtošanas konkursā uzvarēja PS "LNK Industries Partnership", kas plāno pakalpojumu sniegt par 3 137 780 eiro. Iepriekš tika lēsts, ka viss projekts pašvaldībai izmaksās 2,5-3 miljonus eiro.

"LNK Industries Partnership" apgrozījums pērn bija 7 482 902 eiro. Pilnsabiedrību veido AS "LNK Industries", SIA "Enfort" un SIA "LNK Construction", liecina "Firmas.lv" informācija.

"LNK Industries Partnership" kopš 2012.gada uzvarējis vairākos Īpašuma departamenta izsludinātajos iepirkuma konkursos par Rīgas 1.slimnīcas korpusu renovāciju, kopā veicot darbus vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā. Tāpat pilnsabiedrība pērn par teju 2,3 miljoniem eiro veica stadiona izbūves un teritorijas labiekārtošanas darbus Rīgas 84.vidusskolas lietojumā esošajā teritorijā Lielirbes ielā 141, kā arī ir uzvarējusi vairākos mazākos konkursos.

SIA "Jūrmalas mežaparki" dibināta 2000.gadā un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Tās apgrozījums 2015.gadā bija 1 677 242 eiro un peļņa 80 773 eiro. Uzņēmuma 100% daļu pieder Aleksandram Čudam, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jau ziņots, ka Krišjāņa Barona ielā 116A līdz nākamā gada 1.septembrim paredzēts izveidot sporta un aktīvās atpūtas kompleksu, kas tiks piesaistīts Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai. Savukārt pēcpusdienās teritoriju varēs izmantot jebkurš iedzīvotājs.

Īpašumu departamenta vadītājs Oļegs Burovs (GKR) iepriekš pastāstīja, ka izstrādātie plāni paredz nojaukt visas ēkas, kas šobrīd atrodas teritorijā, nomainīt visas zem teritorijas esošās pazemes komunikācijas un izveidot sporta un aktīvās atpūtas kompleksu, kurš būs iedalāms divās zonās. Vienā zonā būtu dažādi sporta laukumi un aprīkojums, bet otrā - liels rotaļlaukums bērniem.

Kompleksā plānots izveidot vingrošanas laukumu, trīs standarta laukumus, kuros varēs spēlēt basketbolu, volejbolu, florbolu, rokasbumbu, tenisu un badmintonu. Teritorijas vidū būs izveidots 42 metrus plats un 64 metrus garš futbola laukums, bet apkārt tam - trīs skrejceļi 280 metru garumā.

Savukārt rotaļlaukums aizņems 6600 kvadrātmetrus, un to plānots sadalīt divās zonās - viena būs paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, bet otra zona - vecākiem bērniem.