Bondars Rīgā sola godīgāku, taisnīgāku un caurspīdīgāku pārvaldi

Foto: Paula Čurkste/ LETA
Foto: Paula Čurkste/ LETA

"Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) un partija "Latvijas attīstībai" (LA), iekļūstot Rīgas domē, sola iestāties par godīgu un taisnīgu Rīgu ar sakārtotu infrastruktūru un labi attīstītiem mikrorajoniem, intervijā aģentūrai LETA solīja apvienotā saraksta Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas LRA frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

LRA un LA piedāvājums rīdziniekiem būšot balstīts uz trim prioritātēm - Rīga kā pilsēta ar godīgu, taisnīgu un caurspīdīgu pārvaldi, Rīga kā pilsēta ar sakārtotu vidi - ielām un ietvēm bez bedrēm, ātru, ērtu un pieejamu sabiedrisko transportu, efektīvi un godīgi apsaimniekotiem mājokļiem, Rīga kā ģimenēm draudzīga pilsēta ar drošiem un sakārtotiem pagalmiem, izskaustām rindām uz bērnudārziem un kvalitatīvu izglītību.

"Mēs esam par vieglu un ērtu dzīvošanu Rīgā, par pilnvērtīgu atpūtu un iespējām rīdziniekiem plānot savu nākotni," uzsver Bondars. Bez ikdienas jautājumiem, tādiem kā braukšanas atlaides pensionāriem un bērniem, sociālā palīdzība mazturīgajiem, brīvpusdienas skolēniem, LRA un LA sola nodrošināt ērtu pārvietošanos Rīgā, labas izglītības iespējas un augstu ikdienas dzīves kvalitāti.

"Mēs uzskatām, ka ir būtiski jāmaina Rīgas domes attieksme pret ielu un ceļu stāvokli galvaspilsētā," uzsvēra Bondars. Tas ietekmē gan kājāmgājējus, gan velosipēdistus, gan autobraucējus un tos, kas pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Nākamo desmit gadu laikā Rīgā ir jāspēj rekonstruēt visas pilsētas ielas. Ne tikai uzlikt jaunu asfalta segumu, bet arī būtiski pārbūvēt maģistrāļu pazemes daļu, kur atrodas komunikācijas, ūdensvads un kanalizācija. Šim mērķim katru gadu mēs Rīgas pilsētas budžetā LRA un LA sola atvēlēt 50 miljonus eiro.

Pārvietošanās pa Rīgas ielām nav iedomājama bez ērta sabiedriskā transporta. Pēc Bondara domām, ir nepieciešams parūpēties par tramvaju izbūvi uz Purvciemu un Pļavniekiem. Šajos rajonos dzīvo vairāk nekā 140 000 cilvēku. Iepriekšējos Rīgas attīstības plānos jau pirms vairākiem gadiem šo tramvaju līniju izbūve bija paredzēta, bet tā netika realizēta. Tramvajs ir lētāks ekspluatācijā un var pārvietot ātrāk lielas iedzīvotāju masas. Tiem, kam nākas sēdēt sastrēgumos trolejbusos un autobusos, tā ir liela neērtība. Turklāt tramvajs ir ekoloģiski tīrs transporta veids.

Priekšvēlēšanu programmas otrs bloks ir saistīts ar izglītību. "Mēs uzskatām, ka rīdziniekiem, kuri spēj iestāties kādā no desmit pasaules labākajām augstskolām, pēc atgriešanās Latvijā Rīgas dome kādos 8-10 gados varētu dzēst mācībām ņemto kredītu. Tādā veidā Rīga iegūtu cilvēkus ar pasaules līmeņa zināšanām un kontaktiem visā pasaulē," norādīja Bondars.

Bez šīs izglītības izcilnieku programmas katram Rīgas skolēnam ir jānodrošina kvalitatīvas iespējas ārpusklases aktivitātēm. Skola nebeidzas tad, kad beidzas mācību stundas. Jauniešiem jādod iespējas iegūt papildu zināšanas un prasmes ārpusklases darbā. Rīgas domes pienākums ir ieguldīt sava budžeta līdzekļus ārpusklašu programmu attīstībai, kas aptvertu arī vasaras brīvdienu laiku, lai vasarā bērni nav jāsūta uz dārgām nometnēm Latvijā vai ārzemēs.