Dienu pirms 9.maija Uzvaras parkā tradicionāli sāks pieminēt Otrā pasaules kara upurus

Rīga, 7.maijs, LETA. 8.maijā Uzvaras parkā no plkst.17 līdz 21 notiks publisks pasākums ar mērķi pieminēt Otrā pasaules kara upurus, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Pasākuma rīkotāji ir biedrība "9maijs.lv" un plānots, ka tajā piedalīsies 1000 cilvēku. Pasākuma norise Rīgas domē pieteikta likumā noteiktajā kārtībā un pašvaldībai nav zināma informācija, kas liktu ierobežot tā norisi.

Kā liecina biedrības mājas lapā pieejamā informācija, šajā dienā plkst.18 uzstāsies orķestris "Sadko", baritons Viktors Kozlitins, kā arī vairāku Krievijas kultūras un mākslas akadēmiju absolventi.

Savukārt 9.maija atceres pasākumi Uzvaras parkā sāksies plkst.10 ar svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie pieminekļa. Kā norāda biedrības pārstāvji, ceremonijā piedalīsies politiķi, vairāku valstu vēstnieki, kā arī sabiedrisko organizāciju vadītāji. Ceremoniju atklās Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un plānots, ka ar uzrunu pie pasākuma apmeklētājiem viņš vērsīsies arī pēcpusdienā.

Īpašais viesis šajā gadā būs krievu mūziķis Gariks Sukačevs. Dienas gaitā apmeklētājiem muzicēs dažādu tautu instrumentālie ansambļi un orķestri no Krievijas, Baltkrievijas un citām valstīm. Plānots, ka šogad 9.maija pasākumu Uzvaras parkā apmeklēs vismaz 10 000 cilvēku, lai gan, piemēram, pagājušajā gadā to apmeklēja 55 000 cilvēku.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju un tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Ierasts, ka pasākumā piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.