Kā atmaksāt savus parādus 6 mēnešu laikā?

Parādu atmaksa sagādā galvassāpes ne vienam vien cilvēkam, tādēļ nav pārsteigums, ka daudzi no mums vēlētos pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no saistībām, kas neļauj iegūt pilnvērtīgu finansiālo brīvību. Piedāvājam pamācību, kas Jums palīdzēs atmaksāt parādus 6 mēnešu laikā.

Izveidojiet sarakstu ar parādiem
Pirmkārt, ir svarīgi saprast kopējo parādu summu, kā arī apkopot citu svarīgu informāciju, kas saistās ar noformētajiem aizdevumiem. Apkopojiet visus parādus vienā sarakstā, pievienojot katram minimālā ikmēneša maksājuma apjomu, procentu likmi un kopējo summu, kas jāatmaksā. 

Neaizmirstiet pievienot ikvienu esošo parādu, tai skaitā, visus kredītus un arī aizņēmumus no citiem cilvēkiem. Pat tad, ja persona, kad naudu aizdevusi, ir no Jūsu ģimenes vai tuvu draugu loka, arī tās jāuzskata par finansiālām saistībām. 

Sarindojiet parādus secībā
Nākamais solis ir savu esošo parādu sarindošana tādā secībā, kādā plānojat tos atmaksāt. Daudzi finanšu speciālisti iesaka izmantot "sniega bumbas" metodi, proti, sākot ar mazākā parāda atmaksu, virzoties uz arvien lielākām summām. Otrs variants, kuru varat izmantot, ir sarindot aizdevumus, sākot no augstākās procentu likmes uz zemāko. 

Atcerieties, ka atbildīga un godīga kredītiestāde vienmēr skaidri norādīs, kādas ir aizdevuma procentu likmes. Creamcredit.lv vienmēr rūpējas par to, lai klientiem tiktu piemērotas individuālas procentu likmes. Vairāk par to varat uzzināt aizdevēja mājaslapā.

Atrodiet veidus, kā gūt papildu ienākumus parādu atmaksai
Tagad Jums ir jānoskaidro, cik liela summa katru mēnesi nepieciešama efektīvai parādu atmaksai. Ļoti iespējams, ka Jums nāksies samazināt izdevumus dažādās jomās, taču atcerieties, ka šis ir nozīmīgs solis pretī finansiālais brīvībai, turklāt šādu režīmu nevajadzēs ievērot visu laiku. Ja apzināties, ka ar izdevumu samazināšanu nepietiek, varat mēģināt atrast papildu darbu uz pusslodzi vai kādu laiku strādāt virsstundas. 

Tāpat ir vērts palūkoties, kādas lietas atrodas Jūsu mājoklī, un kuras no tām Jūs neizmantojat. Ļoti iespējams, ka daļu no tām varat pārdot, lai gūtu papildu ienākumus. Ja Jums ir kāds hobijs, kas var palīdzēt nopelnīt, arī šo variantu noteikti ir vērts apdomāt.

Koncentrējieties uz vienu parādu
Lai atmaksas plāns izdotos, Jums ir jākoncentrējas uz katru no parādiem atsevišķi, proti, novirzot visus papildu ienākumus uz pirmo sarakstā esošo parādu, kamēr pārējiem tiek segts tikai minimālais ikmēneša maksājums. Tas palīdzēs ātrāk samazināt esošo finansiālo saistību skaitu, veiksmīgi sedzot tās laika gaitā. 

Pārejiet pie nākamā punkta sarakstā
Pēc tam, kad būsiet veiksmīgi atmaksājuši saraksta pirmo parādu, ķerieties pie nākamajām saistībām. Turpiniet izmantot šo pieeju, kamēr atmaksāti visi aizdevumi. Lai arī tas, protams, nebūs viegli, un var šķist, ka parādu atmaksa aizņem daudz laika, tiklīdz būsiet atbrīvojušies no viena aizdevuma, jutīsiet atvieglojumu un sapratīsiet, ka pūles ir tā vērtas. 

Palieliniet savus ietaupījumus
Pēc tam, kad visi parādi tiks atmaksāti, nebūtu ieteicams atslābt, jo tā rezultātā var rasties atkal jaunas saistības. Tagad Jūsu galvenais mērķis ir iekrājumu veidošana, katru mēnesi novirzot daļu ienākumu uz citu kontu vai arī, krājot skaidru naudu. Ietaupījumi palīdzēs izvairīties no jauniem parādiem nākotnē, kā arī noderēs situācijās, kad pēkšņi būs nepieciešami papildu naudas līdzekļi. 

Protams, der atcerēties, ka šādās situācijās var noderēt arī Creamcredit.lv patēriņa kredīts. Vienmēr izturieties atbildīgi pret aizņemšanos un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.