Kā iegādāties automašīnu: 6 svarīgi ieteikumi, kas palīdzēs noslēgt labāko darījumu

Jauna auto iegāde ir satraucošs process. No vienas puses, šis pirkums sniedz pozitīvas emocijas, no otras – izvēlēties piemērotāko variantu nav nemaz tik vienkārši. Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties un iegādāties piemērotāko transporta līdzekli. 

Veic izpēti 
Vissvarīgākais, kas tev jāzina pirms automašīnas iegādes, ir tas, ka zināšanās ir spēks. Nav gudri izvēlēties automašīnu, ja iepriekš neesi veicis rūpīgu izpēti. Tiešsaistē šobrīd iespējams uzzināt gandrīz visu par interesējošiem spēkratiem. 

Ja plāno iegādāties lietotu automašīnu, iepazīsties ar lietoto auto tirgu, lai saprastu, ar kādām izmaksām vari rēķināties. Tas palīdzēs arī noslēgt izdevīgāku darījumu, jo tev būs priekšstats par auto cenām un līdz ar to arī mazāka iespēja pārmaksāt. 

Izvērtē finansēšanas iespējas 
Automašīnas iegāde prasa zināmus finansiālos ieguldījumus. Ja pašam savu naudas līdzekļu šī mērķa sasniegšanai nepietiek, jāmeklē citi risinājumi – līzings vai auto kredīts (apskati auto kredīta piedāvājumu šajā mājaslapā). Ja zini, ka būs nepieciešams kāds no šiem variantiem, uzzini, kādas ir tavas iespējas noformēt līzingu vai auto kredītu, un tikai tad meklē savām vajadzībām un finansiālām iespējām piemērotu automašīnu. 

Pērc automašīnu, ko vari atļauties 
Plānojot auto iegādi, rūpīgi jāizvērtē savas finansiālās iespējas. Jāņem vērā, ka pārdevēja nosauktā cena nav vienīgie izdevumi – jārēķinās arī ar auto uzturēšanas izmaksām, kas nebūt nav no zemākajām. Ja pērc lietotu auto, jāpatur prātā, ka agri vai vēlu nāksies segt arī remonta izmaksas. 

Pirms slēdz darījumu, pārliecinies, ka automašīnas cenai nav pievienotas kādas slēptās izmaksas. Tas attiecas arī uz kredīta vai līzinga noformēšanu – pārliecinies, ka visi līguma noteikumi ir skaidri saprotami. 

Vērts painteresēties arī par auto apdrošināšanas izmaksām. Kā zināms, OCTA polise ir obligāta ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Savukārt KASKO polise pamatā ir brīvprātīga, tomēr, iegādājoties automašīnu līzingā, KASKO apdrošināšana vairumā gadījumu ir obligāta. Iepazīsties ar apdrošināšanas izmaksām jau savlaicīgi, lai savā budžetā vari iekļaut arī tās. 

Izpēti piedāvājumus
Pat ja skaidri zini, kādu automašīnu vēlies, noteikti aplūko dažādus pārdošanas piedāvājumus, lai būtu drošs, ka iegādājies vislabāko. Ja iespējams, aplūko arī automašīnas, kas tiek pārdotas citās pilsētās. 

Šobrīd liela daļa pārdošanas piedāvājumu tiek publicēti internetā. Tas ir ērti gan pārdevējam, gan pircējam, tomēr, ja vēlies, lai iegādātā automašīna kalpotu labi arī ilgtermiņā, vienmēr rodi iespēju aplūkot automašīnu klātienē. Īpaši tas attiecas uz lietotiem auto. 

Aplūko gan jaunos, gan lietotos auto 
Daudzi uzskata, ka lietotas automašīnas iegāde ir labākais veids, kā ietaupīt naudu, jo, kā zināms, jauna auto vērtība būtiski krītas jau tajā brīdī, kad tas izbrauc no auto salona. Patiesībā lietota auto iegāde ne vienmēr ir finansiāli gudrākā izvēle, jo tās uzturēšanai būs nepieciešami lielāki ieguldījumi. Tāpēc uzreiz neizslēdz iespēju iegādāties jaunu auto – īpaši, ja transporta līdzeklis paredzēts kā ilgtermiņa ieguldījums. 

Izvairies no impulsīviem pirkumiem 
Automašīnas iegāde emociju iespaidā ir ļoti riskants pasākums. Pēc laika, kad jau ir par vēlu, tu vari pēkšņi saprast, ka izvēlēto auto nemaz nevari atļauties vai tā neatbilst tavām prasībām. Pat ja esi ieraudzījis savu sapņu auto, izvērtē visus par un pret, lai būtu drošs, ka tas būs tavs sapņu auto arī pēc mēneša un gada. Ja nepieciešams, konsultējies ar ekspertiem, kas spēs ieteikt tavām vajadzībām piemērotākos risinājumus.