Kā izvairīties no nevajadzīgu pakalpojumu un preču iegādes?

Kad kārtējo reizi krītam kārdinājumā un iegādājamies to, kas patiesībā mums nemaz nav nepieciešams, mēs zaudējam naudu, laiku un mazliet arī prātu. Turpinājumā sniedzam Jums padomus, kā izvairīties no nevajadzīgu pakalpojumu un preču iegādes.

Turieties tālāk no kārdinājuma
Ja zināt, ka Jums ir nosliece iegādāties itin visu, ko ieraugāt, vai doties iepirkties tad, kad ir garlaicīgi, centieties izvairīties no tā! Bezmērķīga klejošana noved pie bezmērķīgiem tēriņiem. Izvairieties no tā, izvēloties alternatīvus, bezmaksas veidus, kā pavadīt brīvo laiku – pastaiga parkā, bibliotēkas apmeklējums utt. Ja nepieciešams doties uz kādu vietu, taču pa ceļam atrodas veikali, kam nevarat pretoties, atrodiet apvedceļu un dodieties pa to.

Veidojiet iepirkšanās sarakstus
Finanšu plānošana ir visu finanšu panākumu atslēga, tādēļ pirms došanās uz veikalu izveidojiet iepirkšanās sarakstu! Veidojiet šo sarakstu uz lapas vai bezmaksas mobilajā lietotnē, dariet to apzinīgi un pierakstiet vien to, kas patiesi nepieciešams. Dažas mobilās lietotnes ļauj sinhronizēt iepirkumu sarakstus ar citiem cilvēkiem, tādējādi varat atrast kādu, kas palīdzēs, vai kādu, kam tas padodas labāk. Lai iepirkšanās būtu ātra un vienkārša, sadaliet sarakstu dažādās sadaļās, piemēram, pārtika un saimniecības preces, ēdieni un dzērieni, maize un augļi utt.

Neiekrītiet mārketinga tīklos
Atcerieties, ka ikviens tirgotājs ir profesionāls mārketinga zinātājs. Tirgotājiem ir prasme pārdot cilvēkiem to, ko neviens cits nekad neiegādātos, un to, kas cilvēkam konkrētajā brīdī nemaz nav nepieciešams. Izvairieties no lielām un košām atlaižu zīmēm, kas paredzētas pircēju pievilināšanai. Bieži vien atlaižu laikā cenas ir palielinātas un pircējs iekrīt mārketinga tīklos, jo nezina preces vai pakalpojuma sākotnējo cenu. Katrs iepirkšanās vides elements, sākot ar izkārtojumu un beidzot ar apgaismojumu, ir veidots tā, lai maksimāli pievilinātu pircēju. Pati nevajadzīgākā lieta veikalā var šķist ļoti nepieciešama, tādēļ jābūt uzmanīgam un vērīgam!

Veiciet ātrus aprēķinus
Sākumā veiciet pavisam vienkāršus aprēķinus. Padomājiet, cik daudz laika, pūļu un darba tiek ieguldīts potenciālā pirkumā. Doma, ka jaunais guvums prasīs vismaz divas nedēļas smaga darba, mudinās Jūs no tā atteikties. Uztveriet ikvienu pirkumu kā objektu, kura vērtība mērāma Jūsu laikā un pūlēs – tas ļaus apzināties patieso situāciju!

Trenējiet pacietību, esiet pateicīgs par visu, kas Jums jau ir
Centieties būt pateicīgs par visu, kas Jums dzīvē sniegts – pārdzīvojumiem, attiecībām, iespējām, utt. Veltiet laiku, lai pateiktos par pašsaprotamo, sākot ar saulainu dienu un beidzot ar gardām vakariņām. 

Trenējiet šīs īpašības, lai padarītu sevi emocionāli spēcīgu un spētu izvairīties no impulsīviem pirkumiem un pārtērēšanās. Kad Jūs jūtaties spēcīgs un esat pateicīgs par to, kas Jums jau ir, pastāv mazāka iespēja paļauties uz tēriņiem kā uz līdzekli emocionālu tukšumu piepildīšanai. 

Ievērojiet 20 minūšu likumu
Kad Jums rodas kārdinājums kaut ko iegādāties, pagaidiet vismaz 20 minūtes. Pa šo laiku rūpīgi apdomājiet, kādēļ Jums tas nepieciešams, vai tas ir tā summas vērts. Īpaši nepieciešams tas ir tad, ja vēlaties veikt kādu lielāku pirkumu. Jo lielāks pirkums, jo vairāk laika nepieciešams veltīt šīm pārdomām.

Brīdi padomājiet par to, vai pastāv citas opcijas, varbūt varat bez konkrētās lietas iztikt. Šis likums ir lielisks veids, kā izvairīties no kārtējā bezjēdzīgā pirkuma – tipisks impulsa pirkums pēc pārdomām šķitīs nevajadzīgs vai būs pat aizmirsts.