Kā tikt galā ar stresu par savām finansēm?

Ir daudz un dažādas stresa izpausmes. Viena no tām – stress par finansēm. Šāda stresa izpausme var rasties tad, kad cilvēks ir parādā, viņam ir maza peļņa, pārāk daudz izdevumu vai, piemēram, kad viņš dzīvo  kopā ar partneri, kuram nav veselīgi finanšu paradumi.

Tomēr tikai tad, kad stress par finansēm mazinās, cilvēks spēj pievērsties citām svarīgām dzīves jomām un, galvenais, atpūsties. Jūs pats esat atbildīgs par savas dzīves kvalitāti un labklājību – lūk, daži vienkārši ieteikumi, kurus varat īstenot gadījumā, ja jūtat finansiālo spriedzi! 

Definējiet savu problēmu un nosakiet, ko varat mainīt
Lai atrisinātu problēmu, jāzina tās cēlonis, tādēļ sākumā skaidri definējiet savu problēmu un apdomājiet, ko jūs varētu mainīt, lai uzlabotu situāciju. Līdz ko jums rodas finansiālas problēmas, jums var rasties arī problēmas ar ienākumiem, izdevumiem vai abu kombinācija. 

Ja, piemēram, jūs zināt, ka nepelnāt pietiekami daudz, lai segtu visus izdevumus, pastāv tādi risinājumi kā kvalifikācijas celšana, paaugstinājums vai pat darba vietas maiņa. Ja, piemēram, nespējat sevi kontrolēt, tērējot pārāk daudz, iespējams, nepieciešams vērsties pēc profesionāļa palīdzības, lai attīstītu savus finanšu paradumus. Ņemiet vērā – ķerties pie problēmas risināšanas varēsiet tikai tad, kad jums būs skaidrs rīcības plāns.  

Sekojiet līdzi izmaiņām
Lai gan šis neizklausās pēc efektīva risinājuma, tas var būtiski ietekmēt to stresa līmeni, ko izjūtat katru dienu. Atcerieties, ka tikai jūs pats varat uzlabot savu finansiālo situāciju, un to izdarīt būs daudz vieglāk, ja dzīvosiet harmonijā, tādēļ sāciet ar ikdienas stresa mazināšanu. 
Kad esat definējis savu problēmu, noteicis, ko varat mainīt un izveidojis skaidru plānu, centieties to īstenot un sekojiet līdzi savam progresam. Līdzko redzēsiet, ka situācija sāk kaut nedaudz mainīties, ikdienas stress manāmi mazināsies. 

Nebaidieties vērsties pēc palīdzības 
Ja tiešām esat centies un cīnījies, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas, taču jūtat, ka labāk nepaliek, nebaidieties vērsties pēc palīdzības. Šādā situācijā var palīdzēt, piemēram, finanšu plānotājs vai psihologs. Sākumā Jums jāsaprot problēmas būtība – ja problēma ir finanšu paradumos, vērsieties pie finanšu plānotāja. Ja problēma tomēr ir jūsu personībā, vērsieties pie psihologa. 

Citāds risinājums pieejams gadījumā, ja Jums ir problēmas ar parādiem – jums ir aizdevums, kuru nespējat atmaksāt. Tādā situācijā jums, visticamāk, jāvēršas pie kredītkonsultanta, kas palīdzēs jums pārstrukturēt aizdevumu un atsevišķos gadījumos palīdzēs sazināties ar kreditoriem un atrisināt situāciju, lai netiktu sabojāta jūsu kredītvēsture. Apskatiet, kas ir kredītvēsture un kādēļ tā ir tik nozīmīga!

Izveidojiet budžetu
Iespējams, jūsu pašreizējais stresa līmenis ir ļoti augsts un jūs domājat, ka budžeta plāns tikai vairos jūsu finansiālo spriedzi, taču ticiet – tas ir labākais veids, kā gūt kontroli pār savām finansēm, tādējādi pārtraukt par tām uztraukties. 

Budžets ļauj izlemt, kad un kā tērēsiet savu naudu. Būtībā tas ir plāns, kas nodrošina, ka nepārtērējaties un finanses tiek izmantotas pārdomāti – tiek segti obligātie izdevumi un tiek atstāti brīvie līdzekļi, kas paredzēti iekrājumu veidošanai.     

Ņemiet vērā, ka pirmie budžeta plānošanas un ievērošanas mēneši ir sarežģīti un emocionāli smagi, taču neuztraucieties un nekādā gadījumā nepadodieties! Ar laiku, kad sapratīsiet, kā tas darbojas, jūs spēsiet attīstīt veselīgus finanšu paradumus, tādējādi spēsiet uzlabot savas dzīves kvalitāti un labklājību, stress noteikti zudīs.

Ir situācijas, kurās nauda nepieciešama steidzami. Šādās reizēs var palīdzēt aizdevums, kas pieejams mājaslapā Creamcredit.lv. Tomēr esiet uzmanīgs un pirms tam nopietni izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt!