Kam sievietes tērē visvairāk naudas?

Pat tad, ja mēs cenšamies izvairīties no naudas tērēšanas, mūsdienās tas ir teju neiespējami, jo nākas maksāt par dažādām precēm un pakalpojumiem, bez kuriem nevaram iztikt. Un tad, protams, ir arī tādi pirkumi, kurus veicam, jo vēlamies uzlabot savu ikdienu vai iepriecināt sevi vai kādu citu. Šajā rakstā esam apkopojuši tās lietas, kurām tieši sievietes savā ikdienā tērē lielākās naudas summas. 

Pārtika
Arī tu noteikti piekritīsi, ka šī ir viena no kategorijām, kurai nākas veltīt diezgan lielu daļu ienākumu. Līdzīgi ir arī daudzās citās mājsaimniecībās, neatkarīgi no iedzīvotāju skaita, jo galu galā mēs visi esam cilvēki, un ēdiens ir pamatvajadzība, kas jāapmierina. Tādēļ arī sieviešu vidū šī ir viena no lietām, kurai tiek tērētas lielākās summas, turklāt izdevumi iekļauj ne tikai pārtikas iegādi ēdienu gatavošanai mājās, bet arī izmaksas par maltīšu ieturēšanu ārpus mājas, piemēram, darba dienu pusdienlaikos vai dodoties vakariņās ar draugiem.

Bērnu aprūpe
Mazulis izdevumus rada jau pirms tā piedzimšanas. Kad māmiņa ir vēl gaidībās, viņai nepieciešami dažādi vitamīni, veselīgs uzturs, ārstu apmeklējumi, apģērba iegāde, kā arī pirmo svarīgāko piederumu sagādāšana bērniņam, kas būs nepieciešami tūlīt pēc piedzimšanas. Piemēram, vai esi redzējis, cik mūsdienās maksā labi bērnu rati, piemēram, no zviedru zīmola Emmaljunga pieejami cenā, sākot no vidēji 600 eiro. Lai arī šī summa var likties liela, jāņem vērā, ka kvalitatīvi rati ir ļoti vērtīgs ieguldījums. Tie ne tikai ilgi kapos, bet arī vajadzības gadījumā tos var pārdot vai nodot kāda cita mazā ķipara lietošanā. 

Ir saprotams, ka ne visām māmiņām ir uzreiz pieejami vismaz 600 eiro, kā arī to iekrāšana prasa laiku, taču, ja rodas iespēja izdevīgi iegādāties labus bērnu ratus, noderēt var arī patēriņa kredīts, ko pēc tam pakāpeniski atdod vairāku mēnešu vai gadu laikā, protams, atbildīgi izvērtējot tā nepieciešamību.

Mājokļa īre / komunālie maksājumi
Tie, kuri ir īrējuši mājokli vai dara to šobrīd, zina, ka maksa par dzīvokļiem vai pat tikai istabām, it īpaši pilsētās, ir diezgan augsta. Turklāt papildus īrei nepieciešams segt arī komunālos maksājumus, tāpēc kopā izveidojas prāva summiņa. Protams, vienkāršāk ir tiem, kuri dzīvo kopā ar otro pusīti vai kādu citu, jo tad šo maksu var dalīt. Tāpat nevar aizmirst arī par drošības naudu, ko mūsdienās izīrētāji nereti prasa īrniekiem.

Iepirkšanās un izklaide
"Šopings" ir viena no nodarbēm, kas tiek asociēta tieši ar sievietēm, taču mūsdienās ir arī pietiekami daudz vīriešu, kuri aizraujas ar iepirkšanos. Sabiedrība parasti iedalās divās kategorijās – ir tie, kuriem iepirkšanās darbojas kā sava veida relaksācija, un ir tie, kuri iepērkas tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams, piemēram, vecajiem zābakiem pamatīgi izdilusi zole. 

Tieši dāmas ir tās, kurām "šopingā" gadās iztērēt lielākās summas, un to, no vienas puses, var saprast – dažreiz taču gribas sevi palutināt, vai ne? Turklāt iepirkšanās nav vienīgais veids, kā to izdarīt. Sievietes pietiekami daudz līdzekļu novirza arī cita veida izklaidēm, piemēram, dodoties uz bāriem, klubiem vai kafejnīcām kopā ar draugiem, ejot uz kino un citur. 

Kosmētika un skaistumkopšanas procedūras
Par sevi rūpēties vajag, jo tādā veidā mēs parādām, ka sevi mīlam. Un to var darīt dažādos veidos, tostarp dodoties uz dažādām skaistumkopšanas procedūrām, piemēram, veicot manikīru, pedikīru, ejot pie friziera, pieaudzējot skropstas vai matus, kā arī apmeklējot masāžas un citas relaksējošās procedūras. Arī atbilstošas sejas, ķermeņa un matu kosmētikas iegāde nav lēts prieks, tādēļ saprotams, kādēļ dāmas šai kategorijai tērē daudz naudas. 

Papildus iepriekš minētajām izmaksām sievietes ikdienā prāvu savu ienākumu daļu novirza arī: ieguldījumiem savā biznesā, ceļošanai, aizdevumu atmaksai un mājdzīvnieku aprūpei. Un kam ikdienā naudu tērē tu?