Kāpēc skurstenim jābūt tīram ziemas sezonā?

Foto: Pexels.com
Foto: Pexels.com

Jaunam gadam sākoties, jāpadomā par kārtību mājoklī. Vai ziemas sezonas laikā visi saimniecības darbi ir padarīti? Vai atceraties, kad pēdējo reizi esat iztīrījuši skursteni un apkures ierīces? FN-Serviss eksperti uzsver, ka regulāra skursteņa tīrīšana ir ne tikai obligāta prasība, bet arī nopietns ugunsdrošības priekšnosacījums. Uzziniet, kā jārīkojas, ja pirms apkures sezonas neesat iztīrījuši skursteni, un kas būtu jāievēro, to darot!

Tīrs skurstenis Jūsu drošībai
Rudens mēdz atnākt nemanot, un ēku apsaimniekotāji un īpašnieki mēdz nezināt vai aizmirst, kad un cik bieži ir jātīra skurstenis. Tas, protams, atkarīgs no kurināmā veida, taču dūmvadus un apkures iekārtas ar cieto kurināmo apkuri iesaka tīrīt divas reizes gadā:
• pirms apkures sezonas (līdz 1. novembrim);
• vien reizi apkures sezonā (no 1. novembra līdz 1. martam).

Arī Ministru Kabineta noteikumos Nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi" min dūmvadu, apkures iekārtu un ventilācijas kanālu obligātu un regulāru tīrīšanu, lai mazinātu ugunsgrēku izcelšanās draudus. Netīrs skurstenis patiesi ir bīstams, un šādā gadījumā nepalīdzēs skursteņslauķa pogas veiksme! Taču lieti noderēs skursteņslauķa pakalpojumi un regulāras rūpes par Jūsu apkures ierīcēm.

Kas izraisa ugunsgrēka draudus?
Degot cietajam kurināmajam, ar laiku uz skursteņa virsmas veidojas sodrēju, kvēpu un darvas nosēdumi. Tie ne tikai spēj izraisīt to degšanu, bet arī ievērojami samazina Jūsu apkures ierīces kvalitāti un sildītspēju. Diemžēl sekas var būt arī nopietnākas. Pēc VUGD datiem 2017. gadā ugunsdzēsēji sodrēju degšanas dēļ piedzīvojuši 520 izsaukumus dzēst ugunsgrēku.


FN-Serviss eksperti uzsver, ka dūmvadi jātīra regulāri, jo tieši aizmāršība mēdz būt par iemeslu šīm nepatīkamajām sekām. 

Pasargājiet sevi no:
• bojātu apkures ierīču lietošanas un to ātrākas nolietošanās;
• ugunsgrēka riska;
• lieka uztraukuma;
• skursteņslauķu noslogotās sezonas;
• cenu kāpuma pēc apkures sezonas.

Tāpat arī eksperti silti iesaka dūmvada tīrīšanu uzticēt speciālistiem, kas savu darbu izdarīs rūpīgi un profesionāli. Taču lieti noder zināt, kā tiek veikta skursteņa tīrīšana un cik bieži ir nepieciešams veikt profilaksi!

Skursteņa tīrīšana
Pirmajā tīrīšanas reizē pirms apkures sezonas tiek attīrīti dūmkanāli, bet apkures sezonas laikā tiek vēlreiz tīrītas ilgdedzes cietā kurināmā iekārtas. Būtiski ievērot, ka papildus šīm darbībām reizi piecos gados ir jāveic arī apkures sistēmas stāvokļa novērtējums. Šajos pakalpojumos ir jāvēršas pie sertificētiem skursteņslauķiem un speciālistiem. 


FN-Serviss piedāvā:
• pieredzējušu skursteņslauķu un ekspertu pakalpojumus;
• pakalpojumus dūmvadu, apkures iekārtu, ierīču un ventilācijas kanālu apsekošanā, novērtēšanā un pārbaudes aktu sastādīšanā;
• individuālu pieeju un problēmsituāciju risināšanu;
• citu ar ugunsdrošību saistītu jautājumu risināšanu.

Būtiski atcerēties
Sekojiet līdzi aktualitātēm un domājiet par drošību savlaicīgi. Līdz 2020. gada 1. janvārim visās dzīvojamajās ēkās būs jāierīko dūmu detektori. FN-Serviss par to mudina domāt jau agrāk, tādējādi pasargājot sevi no pēkšņiem ugunsgrēka draudiem. Vai esat gatavi pārliecināties par savu drošību un to ievērot? Iepazīstieties ar īsu pamācību veiksmīgai apkures sezonas aizvadīšanai:
• iztīriet dūmvadus un pārbaudiet apkures ierīces;
• vienmēr reaģējiet savlaicīgi, nesagaidot aukstāko laiku;
• vērsieties pie speciālistiem, kas veic regulāru apkures sistēmu uzraudzību;
• laikus gādājiet par kvalitatīvu, sausu kurināmo;
• uzstādiet mājās dūmu detektoru.

Sazinieties ar profesionāliem ekspertiem!
Mūsdienās viss paliek vienkāršāk, un arī skursteņslauķim ne vienmēr ir jākāpj uz jumta, lai iztīrītu skursteni. Taču drošība nemainīgi ir pirmajā vietā. Sazinieties ar FN-Serviss speciālistiem un meklējiet informāciju par skursteņslauķa pakalpojumiem tīmekļvietnē Fnserviss.lv. Mūsu speciālisti parūpēsies par to, lai Jūsu skurstenis būtu tīrs un mājas drošībā!