Katram izdevīgs ātrais kredīts nozīmē ko citu

Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com

Ikvienam dzīvē var pienākt situācija, kad steidzami nepieciešamas papildu finanses. Iemesli tam var būt dažādi: salūzusi mašīna, saplīsis ledusskapis, steidzams ārsta apmeklējums u.tml. Tieši tāpēc dažādi ir arī ātro kredītu piedāvājumi. Pirms aizņemties vienmēr svarīgi ir apdomāt, vai ātrais aizdevums patiesi ir nepieciešams un vai tas būs piemērotākais risinājums attiecīgajai situācijai. Jēdziens "izdevīgs ātrais kredīts" katram var atšķirties, tāpēc svarīgi ir izpētīt un salīdzināt aizdevēju piedāvājumu.

Pirms aizņemies, apdomā šos septiņus jautājumus

1.Vai esi pārliecināts, ka ātrais kredīts Tev ir nepieciešams? Daudzi cilvēki izvēlas ņemt ātro kredītu reklāmu ietekmē, kur tādi saukļi kā "izdevīgs ātrais kredīts", "mazas procentu likmes", "bezprocentu aizdevums" tos iedrošina. Apsver citus aizņemšanās veidus – iespējams, Tev var izlīdzēt draugi vai ģimene.
2. Vai varēsi aizdevumu atdot? Daudzi kredīta ņēmēji ir pārāk pozitīvi noskaņoti par iespēju atmaksāt aizdevumu, kā arī daudzi neizprot, kā veidojas atmaksājamā summa.
3. Vai rūpīgi izlasīji līgumu? Šim Tev ir jāpievērš īpaša uzmanība, jo līgumā ir izklāstīta visa kredīta ņēmējam nepieciešamā informācija. Lai aizņemšanās neradītu papildus galvassāpes, līgums ir jāizlasa no sākuma līdz beigām.
4. Vai Tu zini aizdevēja gada procentu likmi? Tai noteikti ir jābūt minētai līgumā, jo gada procentu likme veido visas kredīta kopējās izmaksas: procentu maksājumus, pagarināšanas maksu, sodas naudas utt.
5. Kādi ir naudas atmaksas nosacījumi un termiņš? Arī šis punkts ir svarīgs, lai aizdevumu varētu atmaksāt noteiktajā laikā un lai Tev nevajadzētu maksāt soda procentus.
6. Vai aizdevējs piedāvā iespēju pagarināt atmaksas termiņu? Ne vienmēr dzīvē viss sanāk, kā ieplānots, tāpēc svarīgi noskaidrot, vai un ar kādiem nosacījumiem kreditors ļauj atmaksas termiņu pagarināt.
7. Kādas ir soda sankcijas? Ja ieraugi informāciju, kas rakstīta ar mazākiem burtiem, pievērs uzmanību arī tai. 

Ātrais aizdevums – ātrāks finanšu instruments
Ātrie kredīti ļauj iegūt papildus finanses ātrāk, nekā tas notiek banku sektorā. Tas ir neatsverams pluss situācijās, kad steidzami nepieciešama papildus nauda, tomēr savu lēmumu par kredīta nepieciešamību nevajadzētu balstīt uz ātrumu vien.

Tā kā ātrajiem kredītiem un banku sektora aizdevumiem ir atšķirīgas iezīmes, saprotams, ka tiem ir arī atšķirīgas funkcijas. Ātrais kredīts ir paredzēts:
- īstermiņa finanšu vajadzību risināšanai;
- neplānotām un ārkārtas situācijām.

Ātrais aizdevums nav paredzēts:
- cita kredīta vai aizdevuma atmaksai;
- nepamatotiem un nevajadzīgiem pirkumiem.

Ja esi nolēmis, ka ātrais kredīts internetā ir piemērotākais veids, kā risināt Tavu šī brīža situāciju, tad vēlreiz rūpīgi apdomā atbildes uz iepriekš minētajiem jautājumiem, kā arī iemeslu, kam aizdevums nepieciešams un kā aizdevumu atmaksāsi. Salīdziniet nosacījumus un rūpīgi iepazīstieties ar kredīta līguma nosacījumiem!