Ķīpsalā notiks vērienīgā autoindustrijas izstāde "Auto 2017"

Riga24.lv
Riga24.lv

No piektdienas, 7.aprīļa līdz svētdienai, 9.aprīlim, Ķīpsalā norisināsies krāšņākie autosvētki Baltijā – starptautiskā autoindustrijas izstāde "Auto 2017", kas piedāvās jaunākos auto modeļus, spilgtākos Latvijas, ārvalstu tūninga šedevrus, komerctransportu, industriālo tehniku un autoservisu aprīkojumu. Izstādē būs iespējams arī aplūkot un saņemt jaunāko izdevumu katalogam "Auto Ceļvedis 2017".

Kā pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informē BT 1 mediju koordinatore, Inese Libere, izstādē "Auto 2017" piedalīsies šādas vieglo auto un komerctransporta markas: "Alfa Romeo", "Citroen", "Dacia", "Fiat",  "Ford", "Honda", "Hyundai", "Isuzu", "Iveco Bus", "Jaguar", "Jeep", "Land Rover", "MAN", "Mazda", "Mercedes-Benz", "Mitsubishi", "Nissan", "OTOKAR", "Peugeot", "Range Rover", "Renault", "Scania", "Solaris Bus", "SsangYong", "SEAT", "Subaru", "Suzuki", "Toyota" un "Volkswagen"

"Auto 2017" pārsteigs ar vairākām Baltijas mēroga auto pirmizrādēm. Karstākais izstādes jaunums – "Renault Koleos" – būs atceļojis tieši no Ženēvas starptautiskās autoizstādes. Baltijas pirmizrādi Ķīpsalā piedzīvos arī "Peugeot 5008", kas no ģimenes minivena pārtapis septiņvietīgā apvidus automobilī. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunajiem "Honda Civic", "Hyundai i30" un "Nissan Micra" hečbekiem.

Arī šogad izstādē "Auto 2017" būs "Latvijas Gada auto 2017" laureāti. Apmeklējot "Latvijas Gada auto" stendu, interesenti varēs iepazīties ar jauno "Toyota C-HR" un pirktāko auto Eiropā – "Volkswagen Golf 7".

Eksotisko spēkratu sadaļā "Auto Exotica 2017" apmeklētājus gaidīs vairāk nekā 100 tūninga šedevri ("hotrodi", "louraideri", bolīdi u. c.) no Eiropas un Skandināvijas valstīm. "Auto Exotica 2017" spilgtākais eksponāts būs miljonu vērtais Betmena auto, kas ir tapis Skandināvijā un radīts pēc Tima Bērtona 1989. gada supervaroņu filmas "Batman" redzamā spēkrata parauga. Šis ir pirmais betmobilis, kas ir identiska mēroga un reāli funkcionējošs auto.

Izstādes apmeklētājus pārsteigs arī limuzīns – "Chrysler PT Cruiser", kas pārbūvēts karietes formā, un padomju laika mikroautobuss, 60. gadu leģenda UAZ-452, kas tautā tiek dēvēts par buhanku u. c.

Vēl "Auto Exotica" varēs apskatīt Latvijas iespaidīgākās un jaudīgākās sporta mašīnas, kā, piemēram, "Nissan 200SX" Pro Drift, pasēdēt pie īsta sacīkšu auto stūres, kā arī satikt pašus sportistus.

Neskaitot jaunos vieglos un apvidus automobiļus, starptautiskās izstādes "Auto 2017" tematiskajā sadaļā "Transporta tehnika" būs aplūkojams jaunākais komerctransports un industriālā tehnika, tai skaitā transports kravu un pasažieru pārvadājumiem, komunālā uzkopšanas tehnika, noliktavu tehnika un aprīkojums.

Tematiskā sadaļa "Auto mehānika" būs interesanta ne tikai nozares profesionāļiem, bet arī ikdienas auto entuziastiem. Tajā ikviens ir aicināts iepazīties ar autoservisu aprīkojumu, automobiļu remonta instrumentiem, autopiederumiem utt. Šeit apmeklētāji varēs nolūkot, piemēram, skaistākos riepu diskus, ar kuriem aplaimot savu spēkratu vasaras sezonā. Toties nozares speciālisti varēs novērtēt plašo "InterCars" rezerves daļu un autopiederumu klāstu, kā arī jauno profesionāļu sniegumu konkursā "Jaunais automehāniķis 2017", kas izstādē notiks jau 10. reizi.

Izstādē atsevišķā e-mobilitātes ekspozīcijā būs atspoguļotas arī autoindustrijas aktuālās tendences – elektroautomobiļi un uzlādes stacijas. E-mobilitātes stendu organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība.

Plaša pasākumu programma

Izstādes "Auto 2017" oficiālā atklāšanas ceremonija notiks 7. aprīlī plkst. 11.00 hallē Nr. 2. Uzreiz pēc atklāšanas plkst. 11.30 interesenti aicināti uz "Renault" ekspozīciju, kur Austrumeiropas pirmizrādi piedzīvos "Renault Koleos". Savukārt plkst. 12.30 "Nippon Auto" ekspozīcijā notiks 10. paaudzes "Honda CIVIC" prezentācija.

7. un 8. aprīlī apmeklētāji aicināti vērot modernās iekārtas darbībā un sekot līdzi konkursa "Jaunais automehāniķis 2017" finālsacensībām. Uzvarētāju apbalvošana notiks 8. aprīlī plkst. 17.00. Savukārt 8. un 9. aprīlī interesenti aicināti iepazīt jaunos auto kopā ar populāro autožurnālistu Normundu Avotiņu.