KNAB rosina apsūdzēt Salaspils pašvaldības uzņēmuma bijušo amatpersonu Igauni par 3000 eiro pārskaitīšanu azartspēļu kompānijai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Rīgas pilsētas tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo Salaspils pašvaldības uzņēmuma "Valgums-S" valdes locekli Ilgoni Igauni par pašvaldības naudas pārskaitīšanu azartspēļu kompānijai.

Rīga, 18.dec., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Rīgas pilsētas tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo Salaspils pašvaldības uzņēmuma "Valgums-S" valdes locekli Ilgoni Igauni par pašvaldības naudas pārskaitīšanu azartspēļu kompānijai, noskaidroja aģentūra LETA. Bijušo amatpersonu rosināts apsūdzēt par piesavināšanos. KNAB pierādījumi liecina, ka amatpersona šogad 28.februārī, izmantojot pieejas tiesības pašvaldības kapitālsabiedrības bankas kontam, pārskaitīja 3000 eiro uzņēmumam, kas nodrošina dalību azartspēlēs, informēja KNAB. Par minēto nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Igaunis tika aizturēts šogad oktobrī un no amata atcelts pēc paša vēlēšanās, iesniedzot atlūgumu. "Valgums-S" pilnībā pieder Salaspils pašvaldībai, liecina "Firmas.lv" informācija. Tas 2018.gadā strādājis ar 1 712 432 eiro apgrozījumu un 12 937 eiro peļņu. Uzņēmuma valdē strādāja tikai Igaunis.  Uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka tā pamatdarbības mērķis ir ūdensapgādes, kanalizācijas un notekūdeņu attīrīšana un šo iekārtu ekspluatācijas nodrošināšana, un ar to saistīto tehnisko darbu un pakalpojumu izpilde.