Banner 980x90

Lai atpūtā pie dabas justos kā mājās: 10 lietas, kam noteikti jābūt līdzi atpūtā ar telti

Vasara (un arī atvasara) ir īstais brīdis atpūtai pie dabas. Izbraukums vai pārgājiens ar telti ir lieliska iespēja atpūsties no cilvēku burzmas un ikdienas steigas, bet, lai tas tiešām izdotos veiksmīgs, liela nozīme ir pārdomāti saliktai ceļasomai.

Mugursoma

Mugursoma ir katra tūrista svarīgākā ekipējuma daļa. No tās lielā mērā atkarīgas ceļojuma ērtības, sevišķi, ja paredzēts lielākus gabalus mērot kājām. Mugursomai jābūt ūdensizturīgai un ērtai, lai netiktu nodarīts pāri ne tavai mugurai, ne mantām. Labai mugursomai ir daudzas kabatas un nodalījumi, kas atvieglo tās salikšanu un nepieciešamā atrašanu.

Matracis

Kad telts uzcelta, jāsāk domāt par tās iekārtošanu. Viens no nozīmīgākajiem objektiem šajā procesā ir matracis, jo tas pasargā ne tikai no zemes nelīdzenumiem, bet arī no aukstuma. Tas, kādu matraci izvēlēties, ir atkarīgs no tā, cik liela loma tavā dzīvē ir komfortam – dažam pietiks ar vienkāršu paklājiņu, bet cits vēlēsies mīkstu virsmatraci. Labs kompromiss būs piepūšamais matracis, bet tad noteikti atceries par pumpi!

Guļammaiss un spilvens

Arī guļammaisi ir pieejami ar dažādām īpašībām. Pievērs uzmanību guļammaisa materiālam, siltumnoturībai, kalpošanas ilgumam – un saviem ceļošanas paradumiem. Ja pie dabas nedodies pārāk bieži, pietiks ar lētāku variantu, bet, ja aktīvā atpūta ir nopietna tavas dzīves sastāvdaļa, noteikti ir vērts ieguldīt kvalitatīvā guļammaisā! Dīvainā kārtā, gatavojoties atpūtai pie dabas, bieži vien aizmirstās par spilvenu, bet, guļot teltī, tam ir tikpat liela nozīme kā guļamistabā!

Aptieciņa

Laikus sagatavojies iespējamajām likstām, kas tevi var piemeklēt. Iesaiņo savā ceļojumu aptieciņā plāksterus, marles pārsējus, brūču ziedi, pretsāpju zāles un visu citu, kas, tavuprāt, nepieciešams. Šīs lietas neaizņem daudz vietas, bet var izrādīties ļoti noderīgas!

Sērkociņi vai šķiltavas

Atpūta pie dabas nav iedomājama bez vakarēšanas ap ugunskuru. Ugunskurs ir neatsverams gan ēdiena gatavošanā, gan siltuma uzturēšanā, gan noskaņas radīšanā. Un, tā kā vairākums no mums nav apguvuši uguns aizšķilšanu pēc sentēvu metodēm ar sprunguļiem vai kramu, noteikti neaizmirsti ieslidināt somā šķiltavas vai sērkociņus!

Kabatas nazis

Kabatas nazis ir tā lieta, par kuru saka, ka to vienmēr vajadzētu nēsāt līdzi, bet īpaši tad, kad nav pieejams māju komforts. Ar labu daudzfunkcionālu nazi varēs gan izgatavot jaunus telts mietiņus pazudušo vietā, gan griezt sēnes, gan atvērt dzēriena pudeli!

Pretinsektu līdzekļi

Diemžēl ne jau viss, kas saistīts ar atpūtu pie dabas, ir patīkams. Knišļi un odi vasaras naktīs ir neaicināti, bet ierasti kompanjoni, tādēļ der padomāt par aizsarglīdzekļiem. Lai nenāktos ar visādiem lidoņiem dalīt telti, tai parasti ir insektu tīkls, bet to var nopirkt arī atsevišķi. Kukaiņu atbaidīšanai lieti noder dažādi pūšamie līdzekļi – meklē tādu, kas iedarbojas ne vien uz odiem, bet arī uz dunduriem, lapsenēm un ērcēm!

Gaismeklis

Nav patīkami nakts melnumā palikt tumsā, tāpēc nodrošinies ar gaismekli. Vai tev pietiek ar kabatas lukturīti vai varbūt ir nepieciešams neliels prožektors vai dārza laterna – tas lai paliek tavā ziņā, bet iespēja jebkurā mirklī ieslēgt apgaismojumu darīs mierīgāku prātu, kā arī palīdzēs ātrāk atrast meklēto.

Mitrās salvetes

Mitrās salvetes ceļojumos var izrādīties ļoti noderīgas – neatkarīgi no tā, vai vairāk laika paredzēts pavadīt mašīnā vai meža takās. Sasmērēties gadās vienmēr, bet ar mitrajām salvetēm tu varēsi ātri un viegli notīrīt gan rokas, gan priekšmetu virsmas.

Rezerves apģērbs

Protams, protams, dodoties ceļā ar telti, nav jāsataisās kā uz modes skati vai Ziemeļpolu (ja vien tas tiešām nav tavs galamērķis), bet rezerves drēbes nekad nenāk par ļaunu. Ja ir karsti, kaut ko var novilkt, bet, ko iesākt, ja paliek auksti un nav ko uzvilkt? Vienmēr paņem līdzi apģērbu mainīgiem laikapstākļiem, lai netiktu pārsteigts nesagatavots!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)