Latvijas Nacionālajā operā notiks trešā starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts

Riga24.lv
Riga24.lv

Piektdien, 17.jūnijā, plkst.19.00 ar Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā noslēgsies trešais starptautiskais Baltijas baleta konkurss, aģentūru LETA informēja Latvijas Baleta un dejas ģildes valdes priekšsēdētāja Regīna Kaupuža.

Galā koncertā uzstāsies konkursa uzvarētāji, kā arī izcili viesi - Berlīnes Valsts operas baleta solisti Lisa Broikere un Uljans Tapors, Drēzdenes "Semperoper" baleta solisti Kortnija Ričardsone un Fabiens Forangers un Vīnes Valsts operas baleta dejotājs Deniss Čerevičko, kā arī citi viesi.

Jau ziņots, ka šonedēļ Dailes teātrī divas dienas norisinājās trešais starptautiskais Baltijas baleta konkurss, kurā piedalījās 70 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trijās vecuma grupās - no 12 līdz 14 gadiem, no 15 līdz 18 gadiem un no 19 līdz 26 gadiem. Konkursa dalībnieki bija no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Bulgārijas, Serbijas, Japānas, Korejas, Grieķijas, Kazahstānas, Kirgizstānas un Gruzijas.

Konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska profesionāla žūrijas, kuras priekšsēdētājs bija Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Berlīnes Valsts baletskolā, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, Krievu klasiskā baleta intensīvajos vasaras kursos Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.