Latvijas simtgadei par godu tūristiem izveidota interneta vietne ar vēsturiski nozīmīgām apskates vietām Rīgā

Rīga, 3.maijs, LETA. Latvijas simtgadei par godu Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) galvaspilsētas viesiem izveidojis interneta vietni "100in1.lv" jeb "100 gadi vienā dienā", kurā apkopota informācija par apskates vietām Rīgā, kam bijusi nozīmīga loma valsts simts gadu vēsturē, aģentūru LETA informēja RTAB pārstāve Anna Blaua.

Minētās vietnes mērķauditorija ir pilsētas viesi, kuri vēlas atpūtu Rīgā apvienot ar Latvijas 100 gadu vēstures izzināšanu un kuru laiks pilsētas iepazīšanai ir ierobežots. Izvēlēto apskates vietu saraksts veidots kopā ar Rīgas gidiem un vēsturniekiem, lai atlasītu nozīmīgākās vietas no valsts dibināšanas līdz mūsdienām, vienlaikus ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt iespēju tās apmeklēt vienas dienas laikā.

Mājaslapā pieejami trīs jau iepriekš sagatavoti ceļveži, kuru maršrutus var veikt gan kājām, gan ar sabiedrisko transportu. Vienlaikus iespējams veidot arī personalizētu maršrutu, apskates vietas atlasot pēc noteiktām kategorijām – pēc interesējošā laika perioda (Neatkarības cīņas un pirmā brīvvalsts, II Pasaules karš, Padomju periods, Atmoda un mūsdienas), pēc atrašanās vietas (centrs, Pārdaugava, Mežaparks un 11.tramvaja līnija, Brīvības iela un Vidzemes priekšpilsēta, Maskavas priekšpilsēta), kā arī pēc objekta veida (apskates vietas, muzeji, piemiņas vietas).

Pirmais maršruts ir "Viena diena Latvijas vēstures iepazīšanai", kas piemērots tiem, kuri gatavi veltīt pilnu dienu Latvijas vēstures iepazīšanai. Maršrutu ieteicams veikt daļēji kājām, daļēji izmantojot sabiedrisko transportu, kā arī ieplānojot laiku Stūra mājas, Centrāltirgus un Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējumam.

Otrs sagatavotais maršruts ir "Pastaiga Vecrīgā", kurā iekļautas Latvijas vēsturē nozīmīgas vietas, kas atrodas Vecrīgā un tās tuvumā, un kas piemērota tiem, kuriem pilsētas apskatei iespējams atvēlēt pāris stundas.

Savukārt trešais maršruts "Latvijas Nacionālais teātris - Brāļu kapi" ved no pilsētas centra līdz Mežaparkam.

Projekts realizēts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, vietnes "100in1.lv" foto galerijās izmantojot vēsturiskos attēlus no vietnes "Zudusī Latvija".