Latvijas valsts simtgades svinībās notiks Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu svētki

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

Latvijas valsts simtgades svinībās Rīgas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi ar vairāk nekā 4000 dalībniekiem vienosies deju lielkoncerā "Trejdeviņi gaismas tilti", aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Lielkoncerts notiks 29.aprīlī "Arēnā Rīga" un tajā piedalīsies 4000 dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem.

Rīgas izglītības iestāžu deju svētki pirmo reizi notika 2007.gadā, otro reizi - 2011.gadā. Šie svētki ir unikāla vērtība Rīgas dejas telpā, ļaujot ikvienam Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvam, apgūstot repertuāru, piedalīties lielkoncertā un būt daļai no lieliem dejas svētkiem. Šo tradīciju aizsāka deju pedagoģe, ilggadēja Rīgas Teikas vidusskolas tautas deju kolektīva "Skabardzēni" un tautas deju ansambļa "Zalktis" vadītāja Arta Melnalksne.

Gatavošanās svētkiem aizsākās 2015.gadā, izsludinot deju repertuāra atlases skati, pamatojoties uz kopīgo koncepciju "Trejdeviņi gaismas tilti", kas dalībniekus un lielkoncerta skatītājus vedīs pāri deviņiem tiltiem, atklājot galveno būtību - cilvēka garīgo spēku un vērtības. Kopumā lielkoncertā tiks izdejoti deviņi jaundarbi, kuru autori ir Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu vadītāji: Anita Pielēna-Pelēna, Rūta Lauce, Evija Urbanoviča, Santa Pastore, Ineta Bērziņa, horeogrāfes Indra Filipsone un Taiga Ludborža.

Svētku laikā 26.aprīlī plkst.18 kultūras un atpūtas centrā "Imanta" notiks arī mazākumtautību kolektīvu koncerts "Pasaulē ir tik daudz krāsu". Ieeja koncertā ir bez maksas, savukārt biļetes uz lielkoncertu "Trejdeviņi gaismas tilti" no 1.marta būs pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā iekļauti gandrīz 100 projekti un pasākumi, kas tiks īstenoti piecu gadu ciklā no 2017.gada līdz 2021.gadam kultūras, izglītības un jaunatnes, sporta, būvniecības, pilsētvides un tūrisma jomā. Rīgas programma veidota, balstoties uz Kultūras ministrijas izstrādātajiem Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas uzdevumiem, un vairāki nozīmīgi Rīgā īstenotie pasākumi ir iekļauti kopīgajā Latvijas valsts simtgades pasākumu nacionālajā plānā. Rīgas programma tiks aktualizēta divas reizes gadā. Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas pasākumi tiks īstenoti ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.