Lietotu automašīnu tirgotājs "Longo group" palielinājis pamatkapitālu līdz pieciem miljoniem eiro

Lietotu automašīnu tirgotājs AS "Longo group", piesaistot privātās investīcijas, palielinājis pamatkapitālu no 266 000 eiro līdz pieciem miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Cērps.

Rīga, 4.febr., LETA. Lietotu automašīnu tirgotājs AS "Longo group", piesaistot privātās investīcijas, palielinājis pamatkapitālu no 266 000 eiro līdz pieciem miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Cērps.

Uzņēmums palielinājis pamatkapitālu ar mērķi turpināt uzņēmuma attīstības tempu, tostarp palielinot preču sortimentu, lai audzētu pārdošanas rādītājus. Uzņēmumā norādīja, ka investīcijas pamatkapitāla palielināšanai ir piesaistītas no esošajiem uzņēmuma investoriem, un pašlaik šis darījums vēl juridiski nav noslēdzies. Plašāku informāciju par investoriem "Longo group" varēs sniegt brīdī, kad darījums būs noslēdzies.

Cērps norādīja, ka lēmums vairāk nekā pieckārtīgi palielināt uzņēmuma kapitālu un efektivizēt darbību pieņemts jau pērnā gada nogalē vairāku apstākļu dēļ. Pirmkārt, uzņēmums ir strauji audzis, un kapitāla pieaugums ļaus saglabāt un vēl vairāk kāpināt šo izaugsmes tempu. Otrkārt, šāds lēmums pieņemts, apzinoties, cik liels ir lietotu auto tirgus, un šādos apstākļos ir īpaši būtiski pēc iespējas efektivizēt uzņēmuma darbību, lai varētu sasniegt nākotnē ieplānotos finanšu rādītājus. Treškārt, lēmums pieņemts, jo publiskā telpā ir aktualizējies jautājums par lietotu auto tirgus sakārtošanu, izskaužot pelēko ekonomiku. 

Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka "Longo group" ietilpst vairāki meitasuzņēmumi, tai skaitā "Longo Latvia", "Longo LT" un "Longo Estonia". Pērn visā Baltijā "Longo group" pārdeva kopumā 2350 automašīnas, sasniedzot apgrozījumu 12,5 miljoni eiro. Aptuveni pusi apgrozījuma - teju sešus miljonus eiro - veidoja darbība Latvijā, pārdodot gandrīz 1000 automašīnas.

Cērps norādīja, ka, efektivizējot uzņēmuma darbību, šogad plānots trīskāršot 2019.gada apgrozījumu, sasniedzot 35 miljonus eiro Baltijā, turklāt šī gada beigās plānots sasniegt apgrozījumu četri miljoni eiro mēnesī, pārdodot vismaz 500 spēkratus mēnesī.

"Kopējais apgrozījums 35 miljoni eiro pie šī brīža pārdošanas tempiem ir reāli. Mēs darām daudz, lai izaugsmes tempu vēl vairāk kāpinātu," pauda Cērps, piebilstot, ka tālākā nākotnē uzņēmuma mērķis ir vismaz 100 miljonu eiro gada apgrozījumu.

Cērps norādīja, ka uzņēmums plāno palielināt auto sortimentu atbilstoši pircēju pieprasījumam, kā arī strādāt pie klientu servisa līmeņa uzlabojumiem. 

"Investīcijas ļaus efektīvāk darboties to lietotu transportlīdzekļu segmentā, kur esam novērojuši lielāko pieprasījumu. Visā Baltijā plānojam paplašināt auto sortimenta izvēli cenu kategorijā līdz 12 000 eiro," pauda uzņēmuma vadītājs, piebilstot, ka vienlaikus pircējiem piedāvās arī spēkratus, kuru vērtība pārsniedz pat 20 000 eiro, jo redzams, ka arī interese par šīs kategorijas automašīnām pieaug.

"Longo group" reģistrēts 2017.gadā un tā patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, liecina "Firmas.lv" informācija.