Lietus dēļ uz grants autoceļiem daudzviet iestājies šķīdonis; Latgalē apledo vietējie ceļi

Rīga, 8.dec., LETA. Saistībā ar ilgstošiem nokrišņiem uz grants autoceļiem daudzviet Latvijā ir iestājies šķīdonis, bet Latgalē apledo vietējie ceļi, liecina "Latvijas valsts ceļu" (LVC) informācija.

Tāpēc uz grants autoceļiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, liedzot pa tiem pārvietoties transportam, kas smagāks par desmit tonnām. 

Šķīdoņa dēļ pagaidu masas ierobežojumi ir ieviesti uz 18 vietējiem ceļiem Vidzemē un Pierīgā, uz 13 vietējiem autoceļiem Latgalē un uz deviņiem vietējiem autoceļiem Kurzemē. Lielā daļā Latgales vietējie autoceļi ir apledojuši un slideni, taču, temperatūrai paaugstinoties, šķīdonis var sākties arī tur.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota LVC mājaslapā: "http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi".

LVC pārstāvji informēja, ka šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs, atzīmēja LVC pārstāvji. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, ka ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.  

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem lūgums informēt LVC Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: "sic@lvceli.lv" vai LVC sociālo mediju kontos.