Banner 980x90

LMT grupas apgrozījums pērn pieaug par 6%; peļņa - 22,3 miljoni eiro

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv
Mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) grupas apgrozījums pagājušajā gadā bija 190 miljoni eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt grupas tīrā peļņa bija 22,3 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas preses sekretāre Elīna Lidere.

Viņa norādīja, ka LMT grupas apgrozījuma pieaugumu 2016.gadā sekmēja mobilā interneta popularitāte un lietu interneta risinājumi. Pagājušajā gadā datu patēriņš LMT tīklā audzis par 45%.

LMT pieslēgumu skaits pagājušajā gadā audzis par 78 000, gada beigās sasniedzot 1,21 miljonu.

Tāpat Lidere informēja, ka LMT peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) pagājušajā gadā pieauga par 6%, sasniedzot 62,4 miljonus eiro.

Savukārt LMT investīciju apmērs sakaru infrastruktūrā pagājušajā gadā veidoja 28,4 miljonus eiro.

"LMT turpinās inovatīvu pakalpojumu ieviešanu, kas ļaus Latvijai nostiprināt telekomunikāciju līdera pozīcijas un kļūt par viedvalsti. LMT šā gada prioritāte ir sadarbībā ar klientiem un partneriem attīstīt jaunus lietu interneta risinājumus, sākot no viedās mājas līdz pat valsts inteliģentās infrastruktūras izveidei. Attīstoties tehnoloģijām un ienākot 5G, mobilais tīkls vairs nav tikai telefons un interneta pieslēgums datoram. Globālajā tirgū tā ir konkurences cīņa par to, kura valsts gudrāk un efektīvāk mācēs izmantot jauno tehnoloģiju priekšrocības," sacīja kompānijas prezidents Juris Binde.

2015.gadā LMT koncerna apgrozījums pieauga par 11,4% un sasniedza 179,519 miljonus eiro, bet koncerna peļņa palielinājās par 0,5% un sasniedza 22,194 miljonus eiro.

LMT ir vecākais Latvijā strādājošais mobilo sakaru operators. Pašlaik operatora īpašnieki ir "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (23%), "Lattelecom" (23%), Latvijas valsts Satiksmes ministrijas personā (5%), kā arī skandināvu "TeliaSonera" (49%).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)