Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā Rīgā viegli cietis ugunsdzēsējs

Rīga, 9.janv., LETA. Otrdien vakarā Rīgā, dzēšot paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, vieglas traumas guvis ugunsdzēsējs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

Plkst.19.47 VUGD saņēma izsaukumu uz dzīvojamo māju Rīgā, kur bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka daudzstāvu dzīvojamajā mājā ar atklātu liesmu deg dzīvoklis. Pirms VUGD ierašanās no ēkas pašu spēkiem jau bija paspējuši evakuēties 15 cilvēki.

Izmantojot autokāpnes un glābšanas maskas, ugunsdzēsēji no ēkas izglāba 19 cilvēkus, no kuriem četri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Veicot ugunsgrēka dzēšanas un cilvēku glābšanas darbus, cieta arī viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc mediķu apmeklējuma varēja turpināt darbu.

Kopējā dzīvokļa degšanas platība bija 35 kvadrātmetri. Ugunsgrēku lokalizēt izdevās plkst.20.37, bet pilnībā likvidēts tas tika plkst.23.13.

VUGD pieredze liecina, ka traģiskas ugunsnelaimes var iepriekš novērst, ja vien savlaicīgi tiek ievērotas ugunsdrošības prasības un mājoklī uzstādīts dūmu detektors, kas par izcēlušos ugunsgrēku brīdina ar spalgu skaņas signālu. VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību un jau šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru.

Kā ziņots, diennakts laikā, no 8.janvāra plkst.6.30 līdz 9.janvāra plkst.6.30, VUGD saņēmis kopskaitā 40 izsaukumus - dzēsti 17 ugunsgrēki, veikti 17 glābšanas darbi, bet seši izsaukumi izrādījušies maldinoši, liecina VUGD apkopotā informācija.