"Latvijas Dzelzceļš" pirmajā pusgadā strādājis ar 4,2 miljonu eiro peļņu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) neauditētā (operatīvā) peļņa šī gada sešos mēnešos ir 4,2 miljoni eiro, bet apgrozījums - 96,8 miljoni eiro, kas ir par 15,5% mazāk nekā attiecīgajā laikā pērn, aģentūru LETA informēja LDz.

Pērn pirmajā pusgadā LDz strādāja 114,59 miljonu eiro apgrozījumu un guva 12,73 miljonu eiro peļņu.

"Ņemot vērā, ka ieņēmumi galvenokārt ir atkarīgi no tā, cik intensīvi kravu pārvadātāji izmanto LDz sliežu infrastruktūru, šis rādītājs ir labāks nekā varēja gaidīt. Neskatoties uz pārvadāto kravu apjoma kritumu un attiecīgi mazāku infrastruktūras noslodzi, joprojām izdodas nodrošināt finanšu līdzsvaru uzņēmumā. Tādu rezultātu izdevies panākt, samazinot izmaksas, tai skaitā administratīvās izmaksas par 14,8 %. Kopumā, ņemot vērā situāciju, esam kļuvuši efektīvāki, spējām mobilizēties un pielāgoties situācijai," skaidro LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

LDz šogad par 11,4% samazinājušās arī ražošanas izmaksas, kas pirmajā pusgadā bija 94,2 miljoni eiro pret 106,3 miljoniem eiro pagājušā gada pusgadā.

Kā ziņots, "Latvijas Dzelzceļš" pagājušo gadu noslēdza ar 2,1 miljona eiro peļņu. Koncerna kopējais apgrozījums pērn bija 420,2 miljoni eiro, bet "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums - 217,8 miljoni eiro.

Pērn, izmantojot dzelzceļa infrastruktūru, pārvadāti 16,9 miljoni iekšzemes pasažieru un 0,2 miljoni starptautisko pasažieru, kā arī 55,6 miljoni tonnu kravu.

"Latvijas Dzelzceļš" pagājušajā gadā nodokļos samaksājis 100,09 miljonus eiro.