"Latvijas Valsts meži" pirmajā ceturksnī notur apgrozījumu, nedaudz samazinoties peļņai

Foto: Stock.XCHNG
Foto: Stock.XCHNG

AS "Latvijas Valsts meži"(LVM) šā gada pirmo ceturksni noslēdza ar 61,8 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 61,3 miljonu rādītāju attiecīgajā laika posmā pērn, liecina uzņēmuma aplēses.

Kā ziņo aģentūra LETA, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās un bija 17,6 miljoni eiro salīdzinājumā ar 18,9 miljoniem pirmajā ceturksnī pērn.

Būtiskāko apgrozījuma daļu - 65% - veido ieņēmumi no zāģbaļķu un finierkluču realizācijas. Papīrmalkas pārdošana veido 18%, malka un šķelda - 7%, augoši koki - 7%, bet ieņēmumi no zemes nomas, sēklu, stādu tirdzniecības un medību tiesību tirdzniecības - 1% no katras jomas.

Kā norādīts vadības ziņojumā, kopumā šogad pirmajā ceturksnī realizēti 1,4 miljoni kubikmetru koksnes, tajā skaitā 1,2 miljoni apaļkoksnes sortimenta un 0,2 miljoni augošo koku.

Kopumā ir izdevies realizēt un piegādāt klientiem lielāku koksnes apjomu, kopējām izmaksām palielinoties, tomēr ražošanas izmaksas uz vienu vienību ir zemākas, jo ir optimizētas kokmateriālu piegādes, samazinot vidējo transportēšanas attālumu, un palielinājies darba ražīgums.

Atskaites periodā realizēti 3,9 miljoni koku stādu. Lai gan laikapstākļi ļāvuši uzsākt atjaunošanas sezonu agrāk, kopējais pārskata perioda realizācijas apjoms ir zemāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, kad realizēti 5,6 miljoni stādu.

LVM turpināja investīcijas, pirmajā ceturksnī attīstībā ieguldot 4,8 miljonus eiro, tajā skaitā 3,3 miljoni ieguldīti meža autoceļu būvniecībā un meliorācijas sistēmu atjaunošanā. Ekspluatācijā nodoti meža auto ceļi ar kopējo garumu astoņi kilometri, bet meliorācijas sistēmas atjaunotas 2000 hektāru platībā.

Kā ziņots, LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 261,55 miljoni eiro jeb par 5% mazāk salīdzinājumā ar 275,71 miljonu eiro 2014.gadā, bet peļņa samazinājusies par 21% - no 75,45 miljoniem eiro 2014.gadā līdz 59,30 miljoniem pērn.

LVM pieder 1,63 miljoni hektāru apsaimniekotas valsts mežu zemes, tajā skaitā 1,60 miljoni hektāru meža zemes, no kuras 1,41 miljons hektāru ir mežs. Kā dabas aizsardzības teritorijas tiek apsaimniekoti 0,32 miljoni hektāru jeb 20% no LVM valdījumā esošās zemes kopplatības. Galvenais uzņēmuma produkts ir kokmateriāli, katru gadu piedāvājot tirgū aptuveni piecus līdz septiņus miljonus kubikmetru koksnes. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.