"Madara Cosmetics" pirmajā pusgadā apgroza 2,5 miljonus eiro un nopelna 300 000 eiro

Foto: Facebook.com/ Madara Eco Cosmetics
Foto: Facebook.com/ Madara Eco Cosmetics

Kosmētikas ražotāja SIA "Madara Cosmetics" šī gada pirmajā pusgadā apgrozījusi 2,5 miljonus eiro un nopelnījusi 300 000 eiro, informē uzņēmumā.

Kā aģentūrai LETA norādīja uzņēmuma direktors Uldis Iltners, tas ir par 43% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Apgrozījums pieaudzis, pateicoties veiksmīgai darbībai eksporta tirgos. Šī gada pirmajā pusē sasniegtais apgrozījums ir jauns rekords uzņēmuma vēsturē.

"Esam sasnieguši gada sākumā noteiktos mērķus, veiksmīgi strādājot kosmētikas zīmola "Madara" eksporta tirgos. Esam gandarīti, ka lielāko attīstību uzrāda tieši eksporta tirgi. Iepriekšējos gados esam veikuši ieguldījumus, kas apstiprina uzņēmuma izvēlētās stratēģijas efektivitāti. Uzņēmuma finansiālos panākumus pozitīvi ietekmējusi arī e-komercijas attīstība. Ņemot vērā šos faktorus, plānojam šogad sasniegt vismaz piecu miljonu apgrozījumu," atzīmē Iltners.

Vislielākais pieaugums vērojams Anglijā - 71%, Spānijā - 61%, Vācijā - 54% un Skandināvijā - 45%, kā arī Ķīnā, Itālijā un Austrālijā. Papildu pieaugumu nodrošina arī pārdošana ceļojumu tirdzniecības sektorā - uz prāmjiem, kas kursē maršrutos Rīga-Stokholma, Tallina-Helsinki un Helsinki-Stokholma, kā arī "ATU Duty Free" veikalā lidostā "Rīga".

Kā ziņots, "Madara Cosmetics" pērn apgrozīja 3,91 miljonu eiro, bet 2014.gadā - 3,02 miljonus eiro. Pērn uzņēmuma peļņa bija 489 018 eiro, kas ir par 19% vairāk nekā 2014.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 410 545 eiro.

"Madara Cosmetics" turpmāko izaugsmi plāno balstīt ārvalstu tirgu attīstībā, nostiprinot un paplašinot darbību esošajos tirgos un sākot darbību jaunos. Pagājušā gada peļņu plānots novirzīt uzņēmuma attīstībā, norādīts vadības ziņojumā.

"Madara Cosmetics" dibināta 2006.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 106 652 eiro. "Madara Cosmetics" īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere (28,01% kapitāldaļu), Uldis Iltners (28,01%), AS "ALPS Investments" (20,01%), Zane Tamane (12%), Liene Drāzniece (7,98%), Paula Tisenkopfa (3,99%).