Banner 980x90

"Start-up" uzņēmējs: Sākt uzņēmējdarbību bez valsts atbalsta ir ļoti grūti

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Sākt uzņēmējdarbību bez valsts atbalsta, it īpaši tādiem uzņēmumiem, kas nav piesaistījuši ārējo finansējumu, ir ļoti grūti, aģentūrai LETA atzina papildinātās realitātes risinājumu izstrādātāja SIA "Overly" īpašnieks Ainārs Kļaviņš.

"Tādiem kā mēs, kas visu dara saviem spēkiem, jebkura atbalsta forma no valsts ir ļoti svarīga. Tagad atskatoties, varu teikt, ka bez mikrouzņēmumu nodokļa mums būtu trīs reizes grūtāk sākt darbu," pauda Kļaviņš.

Taujāts, kā vērtē šogad spēkā stājušos Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumu, Kļaviņš norādīja, ka viņa uzņēmums tam nekvalificējas. "Mums uz likumu attiecināmo uzņēmumu kritēriji likās par augstu, tomēr ir saprotama valsts vēlme izvairīties no nodokļu optimizētājiem," atzina "Overly" pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums stājās spēkā 1.janvārī. Likuma mērķis ir veicināt jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā, tādējādi sekmējot pētniecību, kā arī inovatīvu ideju, produktu vai procesu izmantošanu saimnieciskajā darbībā.

"Overly" nodarbojas ar papildinātās realitātes risinājumu izstrādi un citām interaktīvajām tehnoloģijām. Uzņēmumam ir plaša pieredze ar dažādiem citiem interaktīviem risinājumiem, piemēram, kustību sensoru programmēšanu, virtuālās realitātes briļļu risinājumu izstrādi un citām tehnoloģijām. "Overly" dibināts 2014.gada sākumā un pilnībā pieder Kļaviņam. 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 78 128 eiro, bet peļņa - 5486 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)