Rīgā atzīmēs Starptautisko tolerances dienu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Rīgas NVO namā, atzīmējot Starptautisko tolerances dienu, otrdien, 15.novembrī, notiks Latvijā dzīvojošo gruzīnu, baškīru un tatāru biedrību priekšnesumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Zinta Gugane.

Pēc UNESCO iniciatīvas 16.novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā tolerances diena, lai rosinātu sabiedrības apziņu par to, ka iecietība ir cieņa pret kultūru bagātību, indivīda pašizteiksmes un izpausmes veidiem, kā arī to pieņemšanu un pareizu izpratni. Atzīmējot šo dienu, otrdien, plkst.13.30 NVO namā, Rīgā, Ieriķu ielā 43a, ikviens interesents varēs piedalīties Starptautiskās tolerances dienai veltītos pasākumos, kas šoreiz izcels gruzīnu, baškīru un tatāru kultūru bagātību.

Pasākumā uzrunu teiks UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, būs iespēja dzirdēt arī Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieces, biedrības "Patvērums "Drošā māja" konsultantes Agitas Misānes priekšlasījumu "Tolerance - jēdziens, teorija un prakse", kas sniegs ieskatu tolerances idejā kā starpkultūru dialoga un kultūru tuvināšanās virzītājspēkā.

Savas tautības pārstāvju iespējas uzturēt un saglabāt tradīcijas prezentēs Latvijas gruzīnu biedrības "Samšoblo" valdes locekle Elenē Žoržoliani, Latvijas tatāru-baškīru kultūras biedrības "Čisma" un Latvijas Baškīru biedrības pārstāvis Ramils Kadirovs. Skanēs arī muzikāli sveicieni gruzīnu un baškīru valodā.

Noslēgumā pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās "Iepazīstam baškīru kultūru! Kas kopīgs un atšķirīgs baškīru un latviešu kultūrās?" un veidot baškīru, tatāru tradicionālās galvassegas - "tibeteikas", izkrāsot baškīru tautastērpus, izgatavot apsveikuma kartiņas ar tatāru ornamentiem un minēt mīklas.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un nevalstiskajām organizācijām - Latvijas tatāru-baškīru kultūras biedrību "Čišma" un Latvijas baškīru biedrību "Akbuzat".

Otrdien, pkst.19.00 pēc baškīru biedrības "Akbuzat" ielūguma koncertu sniegs spilgta baškīru etniskās mūzikas grupa "Zaman", kas pēdējos gados kļuvusi par baškīru etniskās mūzikas vizītkarti pasaulē.