Rīgas dome izsludina konkursu par VEF Kultūras pils rekonstrukciju

Foto: Riga24.lv
Foto: Riga24.lv

Lai īstenotu VEF Kultūras pils rekonstrukciju līdz Latvijas valsts dibināšanas simtgades jubilejai, Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis iepirkumu konkursu par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju.

"VEF Kultūras pils ir gan kultūrvēstures mantojums, gan arī nacionālas un starptautiskas nozīmes objekts. Kopumā ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbiem ir nepieciešams aptuveni 13 miljoni eiro liels finansējums, bet plānojam, ka pusi no nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem Rīgas pašvaldība saņems no Eiropas struktūrfondu līdzekļiem. Atbalsts finansējuma saņemšanai ir gan no Kultūras ministres, gan no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un to atbildīgajām amatpersonām. Darbus ir iecerēts pabeigt pusotra gada laikā no līguma noslēgšanas brīža," par plānoto VEF kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju informē Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta, sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Baiba Gailīte, kultūras pilī paredzēts atjaunot lielo skatītāju zāli ar 805 skatītāju vietām, tostarp 18, kas paredzētas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Rekonstruēs arī mazo skatītāju zāli, kurā ir 100 vietas. Pagrabstāvā atjaunos tehniskās telpas, virtuves plānojumu mainīs atbilstoši Eiropas Savienības standartiem. Ēkā ierīkos liftu, lai tā būtu piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pirmajā stāvā restaurēs zāli, vestibilu, halli, kāpņu telpas, kā arī fasādes kāpnes, kas patlaban jau ir kritiskā stāvoklī. Otrajā stāvā izmaiņas piedzīvos tualešu telpas, muzeja un suvenīru zāles telpas, kā arī lielās zāles balkons, vestibila balkons ar apejošo galeriju un kāpņu telpas. Trešajā stāvā tiks pārplānotas apmeklētāju tualetes, palielinot to skaitu, kā arī nodrošinot labierīcības cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Paredzēts pārplānot skaņu ierakstu telpas un rekonstruēt nodarbību telpas. Mākslinieku ģērbtuvēs plānots ierīkot dušu un tualeti.

Rekonstrukcija paredzēta arī mansarda stāvam - tajā izvietos kostīmu noliktavas, kā arī atjaunos jumta segumu un ierīkos papildu vēdināšanas sistēmu.

VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību uzsāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku - gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki. 2009.gadā VEF Kultūras pils ieguva Valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu, šobrīd tā ir lielās rekonstrukcijas gaidās, lai atjaunota tā būtu kā skaista dāvana rīdziniekiem un visai Latvijai.