Rīgas dome sāks lemt par spēļu zāļu likvidēšanu pilsētas centrā

Rīga, 7.sept., LETA. Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ceturtdien lems par deviņu spēļu zāļu vietas atteikšanu komersantiem, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kā ziņots Rīgas domes deputāti maijā atbalstīja spēļu zāļu aizliegšanu Rīgas vēsturiskajā centrā, un pašvaldības Juridiskā pārvalde sāks gatavot lēmuma projektus par spēļu zāļu vietas atteikšanu komersantiem. Deputāti atbalstīja domes lēmumu par pašvaldības rīcību, kas būšot vērsta uz to, "lai izpildītu Augstākās tiesas 2017.gada 24.februāra blakus lēmumu lietā par atļaujas izsniegšanu spēļu zāles atvēršanai Rīgā, un sakārtotu Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritoriju atbilstoši saistošo noteikumu "Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi" prasībām".

Šodien Drošības, kārtības un korupcijas apkarošanas jautājumu komiteja skatīs deviņus Juridiskās pārvaldes sagatavotos lēmuma projektus par izsniegto piekrišanas atļauju spēļu zālēm atcelšanu.

SIA "Olympic Casino Latvia" plānots atcelt Rīgas centra izpilddirekcijas 2004.gadā izsniegto piekrišanas atļauju automātiem un videospēlēm Krišjāņa Barona ielā 3 un Brīvības ielā 90.

Savukārt 2003.gadā Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija ir izsniegusi SIA "Barklajs spēles" piekrišanas atļauju uzstādīt un ekspluatēt azartspēļu aparātus spēļu zālē Spīķeru ielā 1. Komersants reorganizēts un pievienots SIA "Admirāļu klubs", kuram Rīgas dome plāno atcelt izsniegto piekrišanas atļauju.

Tāpat divas Rīgas Centra rajona izpilddirekcijas 2003.gadā un 2004.gadā izsniegtās piekrišanas atļaujas par automātiem un videospēlēm Kaļķu ielā 24 un Brīvības bulvārī 30 plānots atcelt SIA "Alfor".

2002.gadā Rīgas Centra rajona izpilddirekcija ir izsniegusi SIA "Furors" piekrišanas atļauju spēļu automātiem un videospēlēm spēļu zālē Merķeļa ielā 3, bet 2000.gadā SIA "BLIKS" tā izsniegusi piekrišanas atļauju automātiem un videospēlēm spēļu zālē Matīsa ielā 13. Arī šīs atļaujas Rīgas dome iecerējusi atcelt.

Tāpat komiteja skatīs jautājumu par 2004.gadā Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas SIA "DLV" piekrišanas atļaujas nodarboties ar azartspēļu aparātu ekspluatāciju spēļu zālē Spīķeru ielā 5 atcelšanu. Bet SIA "Joker LTD" paredzēts atcelt 2003.gadā Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas izsniegto piekrišanas atļauju nodarboties ar azartspēļu aparātu ekspluatāciju spēļu zālē Avotu ielā 57/59.

Jau ziņots, ka maijā domes lēmumu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei tika uzdots sagatavot lēmumu projektus par katru konkrēto spēļu zāli, kura atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā. Ar šiem lēmumiem pašvaldība atteiks komersantiem spēļu zāles vietu.

Savukārt pēc tam, kad pašvaldība pieņems lēmumu par spēļu zāles vietas aizliegumu konkrētai spēļu zālei, komersantam atbilstoši likumam, būs vēl pieci gadi, lai biznesu šajā vietā aizvērtu.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) padomnieks Arnis Vērzemnieks uzsvēris, ka priekšlikums aizliegt spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā grauj uzņēmējdarbības vidi. Tas nozīmējot, ka uzņēmējiem neesot iespējams domāt par jebkādu investīciju aizsardzību, tiesisko paļāvību un biznesa plānošanu ilgtermiņā. LSBA arī uzskata, ka gan Augstākā tiesa, gan arī atbildīgās Rīgas domes komitejas interpretācija par saistošajiem noteikumiem nav korekta. Proti, atbilstošajiem noteikumiem būtu jāparedz, ka netiek izsniegtas atļaujas jaunām azartspēļu organizēšanas vietām, nevis tiek slēgtas jau esošās.