Tiesa atstāj spēkā "Dienas Biznesam" piemēroto 1400 eiro sodu par slēptu politisko reklāmu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir atstājusi spēkā laikraksta "Dienas Bizness" izdevējam SIA "Izdevniecība Dienas Bizness" Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemēroto 1400 eiro sodu saistībā ar slēptu politisko reklāmu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Rīga, 27.janv., LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir atstājusi spēkā laikraksta "Dienas Bizness" izdevējam SIA "Izdevniecība Dienas Bizness" Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemēroto 1400 eiro sodu saistībā ar slēptu politisko reklāmu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā desmit darba dienu laikā no sprieduma pieejamības dienas kancelejā, apelācijas sūdzību iesniedzot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Jau vēstīts, ka neilgi pirms 13.Saeimas vēlēšanām "Dienas Bizness" izplatīja divus speciālizlaidumus, kuros tika slavētas partijas "KPV LV" un "Saskaņa". Katrs speciālizlaidums ticis nodrukāts 800 000 eksemplāru. Kā iepriekš vēstīja Latvija Televīzija, izdevniecība apgalvo, ka tā bijusi daļa no laikraksta abonēšanas kampaņas, savukārt KNAB uzskata, ka tā bijusi priekšvēlēšanu aģitācija.

KNAB "Dienas Biznesam" piemēroja 1400 eiro naudas sodu, taču daudz lielākas sekas izdevniecībai draud par tēriņu limitu pārsniegšanu. Lai neļautu jebkuram ar lielu naudu ietekmēt vēlēšanu rezultātus, tā sauktās trešās personas politiskajām reklāmām drīkst tērēt tikai aptuveni 6000 eiro, savukārt, pēc KNAB aplēsēm, "Dienas Bizness" speciālizlaidumiem tērējis 110 000 eiro. Starpība "Dienas Biznesam" būtu jāiemaksā valsts budžetā.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka SIA "Dienas Bizness" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 18 000 eiro. 2018.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,889 miljoni eiro, gadu noslēdzot ar 272 577 eiro zaudējumiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)