Ušakovs: Rīga tikai šogad ir atgriezusies pie pirmskrīzes budžeta ieņēmumu līmeņa

Foto: Ieva Makere/ LETA
Foto: Ieva Makere/ LETA

Rīga tikai šogad ir atgriezusies pie pirmskrīzes, 2008.gada, budžeta ieņēmumu līmeņa. Mēs to būtu sasnieguši ātrāk, ja valdība pastāvīgi nepārskatītu nodokļu politiku, intervijā aģentūrai LETA apgalvo Rīgas mērs, partijas "Saskaņa" priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Lai palielinātu Rīgas budžeta ieņēmumus, ir svarīgi, lai visi, kas faktiski dzīvo Rīgā, būtu te arī deklarēti, jo viņi izmanto galvaspilsētas infrastruktūru. Nodokļiem ir jāseko cilvēka dzīvesvietai, uzsver Ušakovs.

"Mēs ļoti lielu uzmanību veltām investīcijām, jo tikai no ārzemju investīcijām mēs varam dabūt papildu naudu pilsētas budžetā, jo tiek radītas jaunas darba vietas, cilvēki saņem lielākas algas un tātad maksā lielākus nodokļus," norāda Ušakovs. "Mēs ļoti konsekventi reklamējam Rīgu visur, kur vien tas iespējams, kā arī attīstām tūrismu. 2009.gadā Rīgu apmeklēja 600 000 ārzemju tūristu, tagad - 2,3 miljoni. Tas apliecina, ka Rīga ir ne tikai pievilcīga vieta, kur atbraukt atpūsties, bet arī, kur investēt savus līdzekļus. Rīga ir viena no drošākajām pilsētām Eiropā. Diemžēl pašvaldība nespēj ietekmēt Latvijas nodokļu politiku, kas bieži mainās," norāda Ušakovs.

Visus pēdējos gadus valsts ir deklarējusi savu vēlmi mazināt darbaspēka nodokļus un pārlikt nodokļu slogu uz nekustamajiem īpašumiem. Pēc Ušakova domām, tas būtu loģiski, bet tā nenotiek. Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) pieauga, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis netika samazināts.

Ja notiks tālākas izmaiņas kadastrālajās vērtībās, kas novedīs pie nodokļa pieauguma absolūtā izteiksmē, pašvaldība ir gatava ar NĪN atlaidēm līdzsvarot šo pieaugumu, lai cilvēki šo nodokli var samaksāt, apgalvo Rīgas mērs.

Nākamajos četros gados starp lielo investīciju projektiem prioritāte būs Mežaparka Lielā estrāde. Tas ir gan liels, gan ļoti nozīmīgs projekts, kas saistīts ar Dziesmu svētku norisi.

Ja runājam par ielu remontiem, nākamajos četros gados tie aizņems lielu vietu pilsētas infrastruktūras sakārtošanā. Tiks būvēts Sarkandaugavas pārvads, remontēts Brasas tilts un Vanšu tilts, pabeigts Salu tilta remonts. Ļoti daudz sadarbībā ar valsti tiks darīts "Rail Baltica" projekta realizācijā: plānots izbūvēt pārvadu Imanta-Zolitūde, tuneli zem Centrālās stacijas, kas būs kā pagarinājums Elizabetes ielai. Tiks būvēts jauns tilts pāri Daugavai, pa kuru ies vilcieni un pārvietosies gājēji, pastāstīja Ušakovs.