Valsts apmaksātu rezidentūras vietu skaita palielināšanai nākamgad nepieciešami vēl 500 000 eiro

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Valsts apmaksātu rezidentūras vietu skaita palielināšanai nākamgad nepieciešami vēl 500 000 eiro, intervijā aģentūrai sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Ministre norādīja, ka viens no viņas pirmajiem darbiem bija rezidentūras vietu skaita palielināšana, lai pēc iespējas vairāk studējošo, kas beiguši pamatstudijas medicīnā, būtu iespējams sākt rezidentūru. "Ja 20% jauno ārstu aizbrauc prom, jo netiek rezidentūrā, tā ir valsts naudas izšķērdēšana. Un man ir svarīgi, lai mēs katru resursu izmantotu efektīvi," pauda Čakša.

Līdz ar to jau šogad rezidentūras vietu skaits tiks palielināts par 30, būtiski vietu skaitu palielinot tieši ģimenes ārsta specialitātē. To nepieciešams darīt, jo Latvijā ir ļoti daudz vietu, kur ģimenes ārsti ir vecāki par 60 gadiem, un ļoti ātri ir jārod risinājums jauno speciālistu piesaistei primārajā aprūpē, skaidroja ministre.

Taujāta par finansējumu, ministre sacīja, ka šogad nepieciešamais finansējums ir atrasts, tomēr joprojām ir jāplāno, kur iegūt finansējumu arī turpmāk. Šogad rezidentūras vietu palielināšanai nepieciešami 113 000 eiro, bet nākamgad - jau 500 000 eiro.

Čakša arī norādīja, ka nākamais solis būs diskusijas par studiju vietām. Starp brīdi, kad jaunais cilvēks sāk mācīties, līdz tam mirklim, kad viņš kļūst par ārstu, paiet 12 un 13 gadi. "Līdz ar to mums jau šodien ir jāsaprot, cik daudz ārstu mums vajadzēs nākotnē," pauda ministre.

Viss par: Latvijas ziņas