VARAM plāno ieviest vienotu tīmekļvietni ar informāciju par atkritumu dalītas vākšanas iespējām Latvijā

Rīga, 15.aug., LETA. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz noteikt par pienākumu atkritumu apsaimniekotājiem tīmekļvietnē "www.skiroviegli.lv" ievadīt un uzturēt aktuālu informāciju par dalītās vākšanas punktiem un laukumiem, aģentūru LETA informēja ministrijā. 

Valsts vides dienests sadarbībā ar VARAM un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir sācis darbu pie vienotās atkritumu dalītās vākšanas tīmekļvietnes "www.skiroviegli.lv" izveides.

Kā skaidro ministrijā, tīmekļvietne jau ir izveidota, taču tur ievietotā informācija ne vienmēr ir aktuāla un precīza. Tādēļ VARAM izstrādātās izmaiņas normatīvajā regulējumā uzliks par pienākumu atkritumu apsaimniekotājiem vietnē ievadīt un uzturēt aktuālu informāciju par dalītās vākšanas punktiem un laukumiem.

Plānots, ka "Šķiro viegli" ļaus iedzīvotājiem ērti atrast sev tuvākās atkritumu dalītas vākšanas vietas, saņemt nepieciešamo informāciju par atkritumu veidiem, kas attiecīgajā vietā tiek pieņemti, kā arī paziņot vietas apsaimniekotājam par neatbilstībām un pārkāpumiem, ja tādi tiek konstatēti.

Iedzīvotāju ērtībām tiks izstrādāta arī vienkāršota mobilā lietotne, kurā būs iespējams atrast sev ērtāko atkritumu dalītas vākšanas vietu kartē, kā arī iepazīties ar citu papildu informāciju.

Plānots, ka tīmekļvietne pilnīgā versijā un mobilā lietotne sāks savu darbību 2020.gada pavasarī.