VL-TB/LNNK aicina Ušakovu nepieļaut, ka Melngalvju nama ballē sagaida Jauno gadu pēc Krievijas laika

Riga24.lv
Riga24.lv

Rīgas domes nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) deputāts Jurģis Klotiņš vēstulē aicina Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), vicemēru Andri Ameriku (GKR) un SIA "Rīgas nami" pieprasīt mainīt Jaunā gada sagaidīšanas programmu Melngalvju namā notiekošajā Zelta ballē, no tās izņemot Jaunā gada sagaidīšanu pēc Krievijas laika.

VL-TB/LNNK Rīgas domes deputātu frakcijas referente Evija Vaikina aģentūru LETA informēja, ka Klotiņš ar šādu lūgumu vērsies pie Ušakova, Amerika un "Rīgas namu" valdes.

Vēstulē norādīts, ka šā gada 31.decembrī pasākumu rīkotājs "Sweet Events" ir iecerējis rīkot Zelta Jaungada balli Melngalvju namā Vecrīgā. Rīkotāja mājaslapā atrodamā informācija vēsta, ka Balles programmā iecerēta Jaunā gada sagaidīšana pēc Krievijas laika, pēc Latvijas laika un pēc Eiropas laika.

Klotiņš uzsver, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, kurā ikdiena un svētki norit pēc Latvijas laika. Melngalvju nams ir viens no Rīgas simboliem un to pārvalda Rīgas pilsētas kapitālsabiedrība "Rīgas nami", kuras kapitāldaļu turētājs ir Rīgas domes priekšsēdētājs. Arī privātu uzņēmumu rīkotos pasākumos, kuri notiek Rīgas pilsētas pašvaldības un tās kapitālsabiedrību pārvaldītajos īpašumos, ir jārespektē Rīgas identitāte un galvaspilsētas atbildība pret valstiskajām vērtībām. Melngalvju namā pieļaujama būtu Jaunā gada sagaidīšana pēc Eiropas laika, jo Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Taču Jaunā gada sagaidīšana pēc Krievijas laika ir pretrunā ar Latvijas galvaspilsētas Rīgas uzdevumu apliecināt Latvijas valstiskuma vērtības. Ikdienas dzīve un svētku svinēšana pēc vienota laika arī ir valstiska vērtība, uzskata Klotiņš.

Viņš arī norādījis, ka Rīgas pievilcību Krievijas un Austrumeiropas tūristu vidū primāri veido tas, ka Rīga ir viņiem tuvākā Ziemeļeiropas metropole - pilsēta, kura pieder Rietumeiropas kultūras telpai un sagaida ar savu latvisko viesmīlību. Tas, ka Rīgā ir iniciatīvas sagaidīt Jauno gadu pēc Krievijas laika, ir sekundāra Rīgas priekšrocība tūristu piesaistē. Būtiski, ka tādas iniciatīvas neveicina Latvijas tautas un Rīgas sabiedrības vienotību, norādījis Klotiņš.