VL-TB/LNNK līderis: Ir pazīmes, ka "Saskaņa" ļoti centīsies nokļūt valdībā

Raivis Dzintars/ Foto: Evija Trifanova/ LETA
Raivis Dzintars/ Foto: Evija Trifanova/ LETA

Latvijas politikā pašlaik ir vērojamas pazīmes, kas liecina, ka "Saskaņa" ļoti centīsies nokļūt valdībā, šādu viedokli šorīt LNT pauda apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Taujāts, vai neizskatās reāls scenārijs, kad valdošajā koalīcijā apvienojas Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Saskaņa", Dzintars sacīja, ka par ZZS atbildēt nevarot, taču esot vērojamas pazīmes, ka "Saskaņa" ļoti centīsies nokļūt valdībā. Šī mērķa sasniegšanai "Saskaņa" esot atmetusi asāko retoriku, lai neaizbiedētu un mēģinātu pievilināt mērenākos latviešu tautības vēlētājus, partijas līderi esot sākuši iet uz valstiskiem pasākumiem, partija kļuvusi konstruktīvāka budžeta jautājumos u.tml.

Dzintars varot galvot tikai par to, ka VL-TB/LNNK noteikti neiešot vienā valdībā ar "Saskaņu", kas, viņa skatījumā, apdraudētu Latvijas valstiskumu.

Politiķis atzina, ka pašreiz valdošajā koalīcijā vērojamā situācija, kad izskatās, ka mikrouzņēmumu jautājumā likuma izmaiņas tiks pieņemtas ar opozīcijas balsīm, nav diez ko laba, tomēr līdz valdības krišanai nenovedīšot, jo "neviens nav noskaņots eksperimentēt ar valdības krišanu".

Dzintars spekulēja, ka "Vienotība", kura iebilst pret ZZS un VL-TB/LNNK piedāvājumu konkrētajā jautājumā, neesot vienots politiskais spēks, taču "tās formālais vadītājs" esot apliecinājis, ka pat atšķirīga balsojuma gadījumā "Vienotība" negrasoties pamest valdību.

Runājot par mikrouzņēmumu regulējumu un minimālajām sociālajām iemaksām, deputāts paziņoja, ka obligāti esot jāatsakās no obligātajām minimālajā sociālajām iemaksām iecerētajā izpildījumā, bet esot iespējams vienoties par izvēles iespējām nelieliem mikrouzņēmumiem, kādu nodokļu regulējumi tie sev vēlas.

Dzintars apgalvoja, ka diskusijas par šiem jautājumiem, kas pēdējā laikā publiskajā telpā visbiežāk tiek raksturotas kā haotiskas, esot bijušas plānotas vēl pirms budžeta pieņemšanas, kad tās tikušas atliktas, jo svarīgākais bijis vispirms pieņemt pašu budžetu.

 

Viss par: Latvijas ziņas