DP: Krievija arī šogad leģionāru atceres pasākumus varētu izmantot, lai starptautiski diskreditētu Latviju

Foto: Artūrs Neitāls/ LETA
Foto: Artūrs Neitāls/ LETA

Iespējams prognozēt, ka Krievija arī šogad leģionāru atceres pasākumus izmantos, lai uzturētu pašas radīto mītu par fašisma atdzimšanu Latvijā, un mēģinās starptautiski diskreditēt mūsu valsti, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

DP vērtējumā situācija, tai skaitā provokāciju iespējamība 16.marta pasākumos, ir līdzīga kā citus gadus. Arī drošības pasākumi ir organizēti līdzīgi kā iepriekš, uzsvēra Mežviets. "Pilnībā izslēgt provokāciju iespējamību nevar," viņš norādīja, piebilstot, ka likumsargi ir gatavi reaģēt, ja būs tāda nepieciešamība.

DP priekšnieks arī atklāja, ka viņa rīcībā ir informācija, ka Latvijā ieradušies arī ārvalstnieki, kuri gatavojas piedalīties protesta pasākumos, tai skaitā arī personas, kuras piedalījušās tajos iepriekšējos gadus.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja, ka izteikti provokatori, kas "veiktu kaut kādas darbības un kam būtu kaut kādas sekas, nav", bet, ja būs, tad likumsargi tikšot galā.

Ķuzis uzsvēra, ka likumsargi ir paredzējuši dažādus scenārijus. Policijas priekšnieks arī norādīja, ka pasākumiem ir akreditējušies mediju pārstāvji no dažādām valstīm, tai skaitā arī no Krievijas. Pamatā gan akreditējušies Eiropas Savienības (ES) valstu pārstāvji, lielākoties - Latvijas.

Kā novēroja aģentūra LETA, lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos Rīgas centrā, Brīvības pieminekļa laukums jau agrā rīta stundā apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām.

Neraugoties uz barjerām, neilgi pirms plkst.6 Brīvības pieminekļa laukums vēl bija brīvi caurstaigājams, tā tuvumā dežūrēja vien pāris policisti, bet nekas cits neliecināja par šodien gaidāmajiem pasākumiem.

Valsts policija šodien, leģionāru piemiņas dienā, strādās saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policijas galvenais uzdevums būs nodrošināt, lai pasākumā nenotiktu pretēju viedokļu paudēju fiziskas sadursmes.

Drošības policija (DP) paziņojusi, ka provokāciju riski leģionāru piemiņas dienā šogad ir līdzīgi kā iepriekšējos gados.

Galvenos riskus rada iespējamie centieni diskreditēt Latviju starptautiski, šķelt Latvijas sabiedrību, izplatot tendenciozu 16.marta piemiņas pasākumu raksturojumu atbilstoši Krievijas vēstures interpretācijai par notikumiem Otrajā pasaules karā.

Viss par: Latvijas ziņas