Gards un tīrs ūdens – kādu filtru izvēlēties?

Tīrs un gards ūdens ir svarīgs faktors ikdienā, jo bez ūdens nevarētu pastāvēt dzīvība, turklāt, jo mazāk tajā ir ķīmisko piejaukumu, mehānisku piedevu vai par daudz izfiltrētu mikroorganismu, jo sliktākā stāvoklī tas ir. Kā iegūt ūdeni, kas ir veselībai nekaitīgs, bez piegaršām un nepatīkamiem aromātiem?

Meklējot īsto un vienīgo sadzīves ūdens attīrītāju, vispirms ir jāņem vērā, ka jums ir jānovērtē ūdens kvalitāte. Ir zinātniski pierādīts, ka aptuveni 80% gadījumu zarnu trakta un kuņģa saslimšanas rodas, ja cilvēks regulāri uzturā lieto sliktas kvalitātes ūdeni. Lai no tā izvairītos, ir jāuzstāda ūdens filtrs. Ir dažāda veida filtri, gan iebūvējamie, gan ar tehniskiem raksturojumiem – attiecīgi jums ir jāpieņem lēmums, kāds filtrs jūsu saimniecībā būtu vislabākais un piemērotākais. 

Filtru veidi:
• ūdens krūzes;
• uzgrieznis uz krāna;
• filtra attīrītājs uz mazgātni;
• stacionārs ūdens attīrītājs ar krānu tīram ūdenim.
 
Ūdens krūzes filtrs
Šis filtrs iet caur sorbenta kārtu. Filtrs nav jāpieslēdz pie ūdensvada, un tam ir ļoti vienkārša izmantošana, kas neprasa pastiprinātu kontroli no mājas saimnieku vai biroja darbinieku puses. Vienīgais, kas ir jāņem vērā, – attīrīšanās pakāpe ir nedaudz mazāka nekā ūdens filtriem, kas pieslēdzas pie ūdensvada, kā arī, ja jums vajadzēs lielāku ūdens daudzumu, tad šo ūdens krūku būs jāpiepilda vairākkārt, lai izfiltrējas, kas prasītu papildu laiku. 
 
Filtra uzgrieznis uz krāna
Filtra uzgrieznis, ko liek uz krāna veic attīrīšanu tajā brīdī, kad ūdens padeve tiek atvērta krānā. Šie ūdens filtri neaizņem daudz vietas, tiem ir arī finansiāli izdevīga cena. Pie mīnusiem tiek minēts sorbenta mazais apjoms, kas nozīmē, ka tam ir maza ražotspēja, tomēr, ja filtru uzstādīsiet uz maisītāja, tas varētu šo problēmu atrisināt. 
 
Filtra attīrītājs uz mazgātni
Šī tipa filtrs nav uzliekams uz ūdens krāna, bet to novieto blakus, piestiprinot pie krāna ar lokanu šļūtenīti, kur filtrēšana arī tiek veikta, ja ūdens tiek atvērts tecēšanai. Šim filtram ir ļoti laba ražotspēja – aptuveni 1–1,5 l/min. Kā mīnuss dažkārt tiek minēts tas, ka tas aizņem vietu uz mazgātnes, tomēr šo mīnusu var izmainīt, ja iegādāsieties elegantu un vizuāli skaistu attīrītāju, kas attiecīgi ātri vien var pārvērsties kā pluss un dizaina elements virtuvē. Šis filtru ir jāieslēdz un jāizslēdz pēc ūdens filtrācijas. 
 
Stacionārs ūdens attīrītājs ar krānu tīram ūdenim
Šis filtrs tiek iebūvēts stacionāri ūdensvadā, bet pats filtrs atrodas zem gliemežnīcas. Uz gliemežnīcas var uzstādīt atsevišķu krānu, kas ir paredzēts tikai tīrajam ūdenim. Šim filtra veidam ir ļoti laba attīrīšanās pakāpe un augsta ražotspēja. Novērtēts tiek kā ļoti ērts un komfortabls risinājums. Kā mīnuss ir augsta sākotnējā cena, tomēr ilgtermiņā šis ātri vien atmaksājas. 

Jauna ūdens filtra iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums ne tikai, lai uzturā lietotu garšīgu un labu ūdeni, bet arī kā viens no labas veselības priekšnosacījumiem. 220.lv interneta veikals piedāvā iegādāties ūdens filtrus plašā klāstā!