Kā izvēlēties ziemas riepas?

Tā kā tuvojas ziemas sezona, tad auto riepas ir tā lieta, kurai ir jāpievērš ļoti liela uzmanība. Šoferiem, kuri tikai nesen ir ieguvuši autovadītāja apliecību, riepu izvēle sagādās lielākas grūtības. Tomēr arī pieredzējuši šoferi nereti mēdz saskarties ar grūtībām riepu izvēlē. Riepu klāsts ir plašs, tāpēc atrast pašas labākās un piemērotākās tieši savai automašīnai, var nebūt viegli. Kā izvēlēties ziemas riepas? Lasiet raksta turpinājumu un Jūs uzzināsiet vairākus vērtīgus ieteikumus, kas novedīs Jūs pie pareizās izvēles!

Kas ir ziemas riepas?
Ziemas riepu labās īpašības var novērot, ja gaisa temperatūra ir zemāka par +7 °C. Ziemas riepas ir speciāli veidotas tā, lai būtu maksimāla saķere ar ceļu, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Ziemas riepas salīdzinājumā ar vasaras riepām ir mīkstākas, un tās nodrošina labāku saķeri ar ceļiem, kas ir sniegoti un apledojuši.

Kādēļ ziemas laikā izvēlēties ziemas riepas?
Atrodoties uz ceļa, nav nekā svarīgāka par drošību. Ziemas riepas ziemas laikā ir viens no faktoriem, kas rūpējas par jūsu drošību. Uz ceļa var atgadīties dažādas bīstamas situācijas, kurās katrs centimetrs ir no svara, lai izvairītos no sadursmes. Tāpēc pievērsiet uzmanību ziemas riepām. 

Auto riepas nodrošina stabilitāti un vadāmību. Braucot ar tām, kad ceļi ir apledojuši, tās nodrošinās vajadzīgo vadāmību, un jūs varēsiet justies drošāk. Jāņem vērā, ka ziemas riepas ir ieteicams lietot tikai ziemas laikā, jo siltā laikā tās ātrāk nodils, līdz ar to jums biežāk būs jāmaina riepu komplekts.

Kā tiek iedalītas ziemas riepas?
• Centrāleiropas tipa ziemas riepas – ar šīm riepām var pārvietoties visās sezonās. Šādas riepas ir piemērotas tiem autovadītājiem, kuri pārsvarā brauc pa pilsētas ceļiem vai šosejām, kas ziemas periodā vienmēr ir tīrītas. Šajām riepām ir vidēji mīksta gumija, kas nodrošina labu saķeri un vadāmību. Šīs riepas pārāk ātri nenodils, ja sanāks braukt arī pa sausu un tīru asfaltu.
• Skandināvu tipa riepas – šīs riepas kalpo kā ļoti laba alternatīva radžu riepām. Tās ir piemērotas īpaši bargiem ziemas laikapstākļiem. Tās nodrošina lielisku saķeri, kā arī bremzēšanu pat dziļā sniegā. Tomēr sausā laikā uz asfalta nebūs tik laba vadāmība un riepas ātrāk sāks dilt.
• Ziemas riepas ar radzēm – lieliska izvēle tiem autovadītājiem, kuri vēlas būt droši jebkuros ziemas laikapstākļos. Ar šādām riepām jūs varēsiet pārvietoties arī pa ledu. Vienīgi pārvietojoties pa sausu asfaltu, riepas radīs troksni, kas var arī būt nepatīkams. 
• Radžojamas ziemas riepas – šīs riepas ir diezgan līdzīgas riepām ar radzēm. To ražošanā tiek izmantota vidēji mīksta gumija. Radžojamas ziemas riepas var izmantot arī kā vissezonas riepas, taču tikai tad, kad tajās nav radžu. Arī šīs riepas pārāk ātri nenodils, ja ar tām pārvietosieties pa sausu asfaltu.

Kā atrast labākās ziemas riepas?
Lai varētu atrast pašas atbilstošākās ziemas riepas, jums jānosaka, pa kāda veida ceļiem biežāk pārvietojaties. Ja jūs pārsvarā braucat pa pilsētas ceļiem vai lielceļiem, kas vienmēr ir tīrīti, tad labāk iegādāties Centrāleiropas tipa riepas. Taču, ja ziemā vairāk braucat pa ceļiem, kas reti tiek tīrīti un kas ir klāti ar ledu, tad labāk iegādāties radžu riepas. Ja nevēlaties riepas ar radzēm, tad izvēlieties skandināvu tipa ziemas riepas. Ja jums nav ierobežots budžets, tad dodiet priekšroku daudz kvalitatīvākām riepām no atpazīstamiem zīmoliem.