Banner 980x90

Latvijas dalība OECD nodokļu administrēšanas forumā ik gadus izmaksās 25 000 eiro

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv
Latvijas dalība Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) nodokļu administrēšanas forumā ik gadus izmaksās 25 000 eiro, paredz šodien valdībā pieņemtais rīkojuma projekts.

Finanšu ministrija (FM) informēja, ka OECD rīkotais forums tika dibināts 2002.gadā un ir unikāls forums par nodokļu administrācijas jautājumiem, kur piedalās pārstāvji no 46 OECD un citām valstīm, ieskaitot G20 dalībvalstis.

Foruma galvenais mērķis ir uzlabot nodokļu maksātājam sniegtos pakalpojumus un nodokļu saistību izpildi, palīdzot administrācijām paaugstināt efektivitāti, godīgumu un samazināt nodokļu iekasēšanas izmaksas. Galveno pētījumu rezultāti tiek publicēti pārskatos vai vadlīniju formātā.

FM piebilda, ka dalība šajā forumā paver iespējas saņemt informāciju un iegūt pieredzi nodokļu administrēšanas jomā un izmantot to kā bāzi, īstenojot nodokļu administrēšanas pasākumus un uzlabojot to efektivitāti, kas sekmētu darbu cīņā ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Foruma dalībvalstu vidū ir atzītas un attīstītas nodokļu administrācijas, piemēram, no Igaunijas, Īrijas, Zviedrijas u.c. valstīm, no kurām Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau patlaban pārņem pieredzi.

2016.-2017.gada OECD nodokļu administrēšanas foruma programma ietver VID aktuālus jautājumus. VID uzskata par nepieciešamu piedalīties "Savstarpējo saskaņošanas procedūru forumā", savukārt dalība "Ofšoru nodokļu saistību izpildes programmā" sniegtu iespēju VID būt informētiem par ārzonu jurisdikciju atbilstību globālajam regulējumam un jaunu regulējumu iniciatīvām, kas savukārt radītu padziļinātāku izpratni par kompetento tiesībaizsardzības iestāžu iespējām iegūt informāciju no ārzonu jurisdikcijām, apkarojot nodokļu noziegumus un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Tāpat ēnu ekonomikas apkarošana ir viens no svarīgākajiem OECD politikas mērķiem jau vairākas dekādes. VID mērķis, piedaloties šajā programmā, ir saprast citās dalībvalstīs lietotās ēnu ekonomikas vērtēšanas metodes un iegūto rezultātu korelāciju ar nodokļu zaudējumiem, tādā veidā stiprinot nodokļu plaisu novērtējumu analītiku, kā arī iepazīties ar citu valstu pieredzi to ēnu ekonomikas segmentu ierobežošanā, kas nosaka nodokļu ieņēmumu zaudējumus, tādā veidā stiprinot pakļaušanos risku vadības procesam.

Dalības maksas apmērs forumā ir 25 000 eiro gadā, un tas ir fiksēts maksājums 2016.-2018.gada periodam. Tas ir jāveic kārtējā gadā. Ja VID pievienosies 2016.gadā, dalības maksa par 2016.gadu nav jāsedz. Dalības maksa 2019.gadam vēl nav apstiprināta no OECD foruma puses, bet prognozējams, ka tā varētu palikt esošajā apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)