Paliec mājās – klausies radio internetā 

Ārkārtas situācijas apstākļos un ne tikai darbs mājās var radīt izaicinājumus ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam. Papildus izaicinājumus rada ģimenes locekļi, mājas darbi un citi uzmanību mazinoši faktori. Šādos apstākļos viens no veidiem, kā koncentrēt uzmanību, ir mūzikas klausīšanās. Jā, daudziem cilvēkiem mūzikas klausīšanās palīdz "ieiet plūsmā". Apkārtējā pasaule šķietami pazūd, un uzmanības fokuss tiek koncentrēts vienā punktā. 

Labākais risinājums mūzikas mīļiem, kas nevēlas nemitīgi celties kājās un pārslēgt radio kanālus brīžos, kad tur skan reklāmas, ir interneta radio. Pēdējais variants piedāvā vairākās priekšrocības, no kurām galvenā ir iespēja pārslēgt kanālus ar vienu peles klikšķi. Skan reklāma? Viens klikšķis, un esam pie nākamā kanāla. Fano.lv eradio iespējas ikvienam ir pieejamas bez maksas un bez reklāmām 24 stundas diennaktī. Ja kāds teiktu pirms 20 gadiem, ka radio translantācijas būs pieejamas internetā bez maksas, visticamāk, būtu šaubas par šāda pasākuma lietderību un tehniskajām iespējām. 21. gs. Latvijā visi radio ir pieejami ērtāk nekā jebkad iepriekš. Papildus jau iecienītajām Latvijas radio stacijām – Skonto, EHR, Latvijas Radio, Pieci, SWH – online ir pieejamas arī daudzas ārzemju radio stacijas. Tas ļauj veldzēties no latviešu radio mūzikas repertuāra un klausīties atšķirīgus skaņdarbus.

Pasaules mērogā praktiski katrā lielākā vai mazākā pilsētā darbojas savas radio stacijas. Tā kā Latvijā ir 2 miljoni cilvēki, tad jau šeit vien ir pieejami vairāki desmiti radio kanālu. Tam visam klāt vēl nāk daudzi mazie interneta radio, kas darbojas savam priekam un nemaz necenšas pārspēt lielos komerciālos radio kanālus, kas raida arī FM viļņos visā Latvijā un ir dzirdami caur internetu visā pasaulē. Ja kādam ir interese veidot savu radio staciju un ir pievilcīgs piedāvājums, atliek iesniegt pieteikumu Nacionālajā Radio un Televīzijas padomē, saņemt atļaujas un sākt radio antenu uzstādīšanas darbus. Daudzas stacijas izmanto arī LVRTC pakalpojumus, kas pārraida signālu no Zaķusalas radio torņa līdz pārējiem radio torņiem visā Latvijā. Protams, 21. gs. par šādu soli izšķiras vien retais, jo par licences saņemšanu ir jāmaksā, turklāt nepieciešami arī vērienīgi kapitālieguldījumi. Radio pārraidīšana caur internetu šādā perspektīvā ir daudz pievilcīgāka alternatīva finansiālā un citu resursu izmantošanas ziņā.

Arī mūsu kaimiņiem igauņiem un brāļiem lietuviešiem vai Latvijas iedzīvotājiem, kas saprot lietuviešu valodu, ir iespēja klausīties radiostacijas internetā. Radio.lt Radijas pieejami vairāk nekā 50 dažādi radio kanāli galvenokārt lietuviešu valodā. Tā kā šajā valstī iedzīvotāju skaits ir būtiski lielāks nekā Latvijā, tad arī radio kanālu skaits ir plašāks un auditorija lielāka nekā Latvijā. Mūzikas stilu ziņā lietuvieši klausās apmēram tādu pašu mūziku kā mēs, ja neskaita skaņdarbus lietuviešu valodā, kas latviešiem, kas nedzīvo Lietuvas pierobežā, ir grūti saprotami. 

Pēdējā alternatīva cilvēkiem, kas vēlas koncentrēties darbam, taču grib variēt savas izvēles vai pat izveidot savu individuālu pleilisti, ir tiešsaistes straumēšanas serviss – Youtube. Lai arī pēdējos gados Youtube cenšas aizvien vairāk skandēt reklāmas, tomēr, izmantojot AdBlock spraudni, tās ir iespējams bloķēt un klausīties mūziku, podkāstus un raidījumus bez traucējumiem. Galvenais trūkums – liels datu patēriņš. Ja izmantojat interneta pieslēgumu, kur šis faktors ir no svara, dodiet priekšroku radio.