Pareiza ūdens aprite – kā izvairīties no liekā ūdens ietekmes īpašumā un ūdens ieguve no dziļurbumiem

Drenāžas caurules izmanto, lai atbrīvotos no mitruma augsnes augšējā slānī un to veiksmīgi novadītu uz grāvi, aku vai kādu citu zemāku vietu, lai nenotiktu zemes gabala un ēku applūšana. Drenāžas caurules ir izgatavotas no polietilēna un tajās ir iestrādāti mazi caurumiņi, pa kuriem mitrumam nonākt caurulē un aiztecēt prom.

Drenāža

Drenāžas caurules izmanto, lai atbrīvotos no mitruma augsnes augšējā slānī un to veiksmīgi novadītu uz grāvi, aku vai kādu citu zemāku vietu, lai nenotiktu zemes gabala un ēku applūšana. Drenāžas caurules ir izgatavotas no polietilēna un tajās ir iestrādāti mazi caurumiņi, pa kuriem mitrumam nonākt caurulē un aiztecēt prom. Lai drenāža ilgāk kalpotu, tai apkārt nepieciešams kāds filtrs. Visbiežāk izmantotie filtri, kurus apvelk ap drenāžas cauruli, ir ģeotekstils un kokosšķiedras apvalks. Izmantojot filtrus tiek nodrošināta dažādu gružu un netīrumu aizturēšana, lai drenāžas caurules caurumiņi neaizsērētu. Tāpat, ir ļoti svarīgi ievērot pareizus drenāžas caurules uzstādīšanas principus, pareizus augstumus un slīpumu ievērošanu, lai drenāžas sistēma strādātu ilgus gadus.

Vairāk informācijas: https://wilo.com/lv/lv/

Drenāžas sūknis

Drenāžas sūknis ir ierīce, kura izmantojama sarežģītākos gadījumos, kad ar vienkāršu drenāžas sistēmas uzstādīšanu nav gana. Ja ēka vai būve atrodas ļoti mitrā vietā, pastāv liela iespēja tās zemākā stāva applūšanai pēc lielākām lietavām vai sniegaina perioda. Ja attiecīgajā vietā nav iespējams iztikt tikai ar drenāžas ierīkošanu, talkā nāk drenāžas sūknis – ar šāda sūkņa palīdzību ir iespējams novadīt lieko ūdeni prom no drenāžas akas uz kādu noteku grāvi vai citu zemāku vietu. Ar šādas sistēmas ierīkošanu ir iespējams lieliski izvairīties no lieka mitruma ietekmes uz būves pamatiem un iekštelpām.

Vairāk informācijas: https://wilo.com/lv/lv/

Dziļurbuma sūknis

Ne visos īpašumos ir problēmas ar mitrumu. Bieži vien iegādātais īpašums var izrādīties problemātisks tieši ūdens ieguvei, jo ūdens atrodas zemākos zemes slāņos. Dziļurbuma sūknis nepieciešams gadījumos, ja mājai vai būvei nav iespējams pieslēgt centralizēto ūdens apgādi, tādējādi ūdens ieguvei jāizmanto aka vai dziļurbums. Ar dziļurbuma sūkni var iegūt ūdeni no zemākiem zemes slāņiem un aizvadīt to, kur nepieciešams. Ja mājā vai būvē jau ir ūdens pieslēgums, tomēr ūdens ir nepieciešams teritorijas uzturēšanai, arī šādos gadījumos ieteicams izmantot dziļurbuma sūkni – ar tā palīdzību ir iespējams izmantot ūdeni gan dārza teritorijas laistīšanai, gan arī izmantot ūdeni dažādu citu darbu veikšanai. Mūsu uzņēmuma "Wilo Baltic" mājas lapā ir iespējams aplūkot un izvēlēties dažāda veida sūkņus, ar kuru palīdzību Jūs varēsiet īstenot savus mērķus.

Vairāk informācijas: https://wilo.com/lv/lv/

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu